Originální název: Whispers and Lies

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1433-6

Ikar (2010) 978-80-249-1433-6 302
Ikar (2003) 80-249-0168-4 302

Čtyřicetiletá ošetřovatelka Terry je šarmantní, ale osamělá žena. Poté co Erica, jíž pronajímala zahradní domek, odešla bez rozloučení, se stýká pouze s pacienty v léčebně pro dlouhodobě nemocné. Přelom nastane v okamžiku, kdy do jejího stereotypního života vpadne nová podnájemnice, temperamentní Alison, s níž se Terry záhy sblíží. Ve společnosti mladé, optimistické dívky objevuje běžné radosti - večeře, nákupy, přátele. Na obzoru se dokonce objeví i zajímavý muž. Všechno se zdá být skvělé - až na pár maličkostí. Terry začnou pronásledovat anonymní telefonáty. Alison navštíví bratr, jehož chování je nanejvýš podezřelé. I sama Alison si najednou počíná velice zvláštně, jako by po něčem pátrala...
Terry se snaží zaplašit rostoucí nedůvěru, ale sled událostí ji znovu a znovu vrhá do nejistoty a strachu o vlastní existenci...

Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 19:11
Kniha, která měla trošku pomalejší nástup, ale postupně mě do děje dokázala vtáhnout. A konec mě opravdu hodně překvapil.
Emmilli
  18. 7. 2015, 22:39
Zase další zajímavý nápad na knihu. Bohužel pro tentokrát musím říct že se z toho dalo dostat více. Čtení mě sice bavilo ale opravdu zactena jsem byla až na posledních stránkách. Dávám jen tři hvězdičky protože autorka má na kontě i mnohem lepší knihy
niknikita
  25. 5. 2015, 10:56
Páni, to zase bylo počteníčko! Kam na to paní Fieldingová chodí netuším, ale opět jsem nevycházela z údivu, když jsem dočetla poslední kapitolu.
Lucy1994
  25. 2. 2015, 17:34
Obsahuje spoiler spoiler Nevím, proč je v popisu knihy psáno "pro ženy" a "román". Mně to přišel spíš něco jako horor, a klidně by si to mohl pečíst muž. Asi do půlky knihy jsem vůbec netušila, co se děje. Vyvíjelo se to pomalu, zvláštně. Líbil se mi styl psaní, takový otevřený, nenucený. Občas jsem se i zasmála. Čekala jsem cokoliv, ale to, co v té knize na mě opravdu čekalo, mně absolutně překvapilo. Ne, to je špatné slovo. Přímo mě to vyděsilo. Jen nevím, z jakého důvodu zabila Eriku. To mi trochu uniká. Možná opět z paranoie, ale kvůli čemu ji měla, co se jí zdálo divné, to už nevím. Je ale fakt, že z té knihy mám hrůzu. Bylo to tak zvláštní, že to prostě s citlivějšími lidmi trochu zamává.
KaterinaB84
  21. 8. 2016, 21:34
Wau, ten konec byl teda konec s velkym K. Mraz mi beha po zadech jeste ted a spis to melo bliz k hororu.
Ari
  7. 9. 2011, 19:28
Opět další dobrá kniha, nepostrádala napětí do poslední chvíle a závěr byl velmi překvapivý a mnou neočekávaný. Super.
Midz
  11. 12. 2010, 19:36
Na to,že nejsem žena jsem se u téhle knihy bavil opravdu královsky.Kniha je plná napětí a až do konce vás nutí přemýšlet,co se vlastně děje.DOPORUČUJI