Dámy z Grand Avenue

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0790-9

Ikar (2006) 80-249-0790-9 381
Ikar (2002) 80-249-0065-3 381

Vzrušující konfrontace životních příběhů čtveřice obyvatelek Grand Avenue v Cincinnati. Redaktorka Susan, advokátka Vicki a ženy v domácnosti Barbara a Chris, mladé maminky téměř stejného věku, se seznámí na dětském hřišti, kam chodí se svými dětmi. Z náhodného střetnutí se vyvine přátelství, které je v následujících dvaceti letech vystavené těžkým zkouškám. Přítelkyně sdílejí radostná očekávání, vášnivá vzplanutí i bolestná zklamání. Jejich nejednoduché a vzájemně provázané osudy vyvolávají řadu otázek: Lze žít pouze vzpomínkami na někdejší dívčí půvab Miss Cincinnati? Předpokládá hvězdná kariéra špičkové advokátky sobectví a bezohledný vztah k nejbližším? Lze uniknout z manželství, které se vinou surového psychopata proměnilo v peklo? Oplácejí děti rodičům lásku?
Problémy hrdinek postupně překročí hranice jejich nejužšího soukromí. V přátelství dam z Grand Avenue se začínají objevovat trhliny.

Kůstka
  3. 12. 2012, 8:21
Takový smutný příběh 4 kamarádek z jedné ulice.. Jedna si za to víceméně mohla sama, ty ostatní už prostě jen potkaly špatné věci.. Nejvíc líto mi asi bylo Chris.. A samozřejmě Barbary, to člověka až mrazí u konce. A chlapy jako je Tony bych někam zavřela a už nepustila.
niknikita
  19. 1. 2015, 11:18
Váhala jsem trochu s hodnocením, asi kvůli šokujícímu a těžko uvěřitelnému závěru celého příběhu. Nakonec jsem si uvědomila, že každodenní realita bývá, bohužel, často ještě drsnější.
e-witch-ka
  16. 10. 2015, 15:04
Knížka se mi velmi líbila a opravdu mě chytla, začetla jsem se, chtěla rychle dočíst, čekala na na začátku poodhalené události... a pak přišel konec, který pro mě byl velkým zklamáním. Tak rychlé "vyřízení" událostí jsem nečekala.
gabi49
  13. 1. 2014, 4:34
První kniha, kterou jsem od Fieldingové četla a díky ní mám v knihovně všechny knihy této autorky. Patří k mým nejoblíbenějším spolu s Michaelem Palmerem, Robinem Cookem a Ken McClurem.
Cherylin
  16. 8. 2012, 20:12
Velice chytlavá kniha s působivým a spletitým, neustále se rozvíjejícím dějem. Dámy z Grand Avenue si velice brzy získaly mé sympatie. Tragický konec jejich přátelství je poněkud překvapivý, ale dodává knize na vnitřním kouzlu. Další ohromující dílo skvělé autorky.