Originální název: The First Time

ISBN: 978-80-249-1910-2

Ikar (2012) 978-80-249-1910-2 347
Ikar (2004) 80-249-0471-3 347
Ikar (2001) 80-7202-810-3 347

Pětatřicetiletá atraktivní Mattie Hartová vede navenek spokojený rodinný život. Má hezkou dospívající dceru a její okouzlující manžel Jake je úspěšný právník. Ve skutečnosti se jí však manželství po šestnácti letech rozpadá. Mattie ví o Jakeových milostných aférách a poslední dobou nepochybuje o tom, že má opět novou milenku a tentokrát jde o vážný vztah. Jake svou nevěru nijak nepopírá a od své ženy odejde.
Mezitím se Mattie dozví šokující zprávu, která má osudově změnit nejen její život, ale život celé rodiny. Jake se dobrovolně vrací domů, aby svou ženu podpořil. Od toho okamžiku se začíná odvíjet neuvěřitelný příběh, v němž hlavní úlohu hraje láska. Krizová situace postupně Mattie i Jakea sbližuje, jejich manželství se stmeluje a poprvé po šestnácti letech si oba uvědomí, co pro ně láska skutečně znamená. Poprvé se opravdu navzájem poznávají a poprvé se k sobě ze své lásky vyznají.

Rames
  14. 4. 2015, 15:53
Kniha především pro silně naivní a romanticky založené čtenáře. Hlavní postava trpící nedostatkem sebeúcty a hrdosti se dozvídá že trpí nevyléčitelnou chorobou, její manžel který jí byl celý společný život nevěrný se najednou změní a jako kouzelným proutkem se stává dokonalý ve všech směrech.
Joy Fielding je skutečnou prodavačkou která ví co čtenářky chtějí, láska , odpuštění, usmíření.....emoce, slzy......kapesník!
Emmilli
  21. 2. 2015, 22:53
Souhlasim s komentářem uživatelky culynka. Knihu jsem měla během chvilky přečtenou je to podle mě jedna z lepších od této spisovatelky . nemám nic co bych mohla příběhu vytknout. Bylo to romanticke čtení a nakonec i slza ukapla. Doporučuji
caccadu
  22. 8. 2015, 21:45
Čekala jsem oddychovou literaturu, ale nenapadlo mě, že dostanu knihu, která vlatně nemá příběh. Už z anotace je zřejmé, že hrdinka dostane nějakou nemoc, navíc je to jasné hned z prvních pár stran. A to je vše, co se stane. Zbytek jsou konverzace o ničem, asi ve snaze o trošku napětí se do příběhu přimotává nepříjemná minulost manžela, ale je tak okrajová, že je skoro zanedbatelná. Úplně zbytečná kniha, mě to nechalo naprosto chladnou.
culynka
  8. 2. 2013, 20:34
Opět knížka, která nezklamala..Dějová linie je trochu těžší, protože životem hlavní hrdinky prochází nevyléčitelná nemoc.Opět se to čte jedním dechem, vřele doporučuji..