Pouští

Podtitul: Ve stínu Padišáha 1

Originální název: Durch die Wüste

Olympia - 1970

Olympia (1970) 361

Hrdiny románu, odehrávajícího se v sedmdesátých letech minulého století, jsou Kara ben Nemsí a jeho arabský sluha a přítel Halef; putují africkými pouštěmi, oázami a městy a pomáhají silou, statečností i chytrostí vždy tomu, kdo je v právu. Takto objevují vraždu, pronásledují vraha, osvobozují uvězněnou Černohorku, jsou zajati námořním lupičem, uprchnou a prožívají mnohá další dobrodružství.

(databáze Národní knihovny ČR) (Založil/a: elfos)

Karl May Karl May
*25.02.1843 - †30.03.1912

Bloodym
  3. 12. 2013, 10:34
První díl Ve stínu pádišáha. Pro fanoušky Karla Maye kromě Vinnetoua povinností. Některé příběhy z USA mám radši, ale Pouští je příjemné čtení.
ROB33
  10. 12. 2015, 10:44
Především kvůli otci, který vášnivě četl Karla Maye jsem jako tenneger přečetl Vinnetoua a Petrolejového prince. Možná škoda, že jsem tenkrát nepřečetl od autora všechny knihy, které otec měl v knihovně, asi bych si je užil více. Při čtení knihy Pouští jsem se často vyloženě nudil. Neustále číst o tom jak Kara ben Nemsí je nejodvážnější, nejdokonalejší a nejchytřejší mě opravdu nebavilo. Za pozornost stojí snad akorát kapitola o pouti do Mekky a popisování různých etnik, žijících v těchto končinách, včetně Jezidů. Ani nevím jestli budu někdy číst další díly.......
veck.nuh
  1. 11. 2014, 12:59
Již trochu přesycen indiánkama, vrhl jsem se na dobrodružství Kara ben Nemsího. Jaké bylo překvapení mé dětské dušičky, když jsem odhalil, kdo vlastně je onen Kara ben Nemsí. První a poslední díl série jsou nejlepší.
vladimirju
  29. 11. 2013, 21:23
Jde o první díl série Ve stínu pádišáha.Děj začíná v africké poušti odhaleným zločinem. Při pronásledování vraha se Kara ben Nemsí s Halefem dostanou až do dnešního Iráku. Typická mayovka, plná děje a napětí.
murphys35
  28. 12. 2015, 17:48
Karel May je moje dětství, na jeho knihách jsem vyrostl. A i když jsem se k němu dostal přes Vinnetoua, musím říct, že Old Shatterhandova blízkovýchodní dobrodružství jsem měl nejraději. Celou sérii Ve stínu pádišáha považuji za nejlepší Mayovo dílo. A víte co? Dostal jsem chuť si jí po mnoha a mnoha letech přečíst znova. Co na tom, že už mi není 13, jsou hodnoty, které lze přijímat v kterémkoliv věku a ty Shatterhandovy mezi ně určitě patří.