Originální název: Války rudého muže

ISBN: 80-204-1095-3

Mladá fronta (2004) 80-204-1095-3 301
Naše vojsko (1996)
Naše vojsko (1986)

Souborné vydání starších autorových děl Indiánský oheň a indiáni na válečné stezce. V knize nás autor seznamuje s nejdůležitějšími momenty v historii dobývání Nového světa a také s nejvýznamnějšími osobnostmi této historické etapy, především tedy na straně kolonizovaných indiánů - seznámíme se sosudy Sedícího býka, geronima, Tecumseha, ale také např. s indiánskou princeznou Pocahontas. Knihu nezapomenutelně ilustroval Petr Pačes. (Založil/a: vikingh)

LadysR2
  26. 1. 2013, 12:03
Slupnul jsem jak malinu. Vyrůstat na westernech a nakonec se dostat ke skutečným příběhům skutečných indiánů... A dobře napsané
Francoa
  27. 6. 2011, 9:55
Vlastním vydání z roku 1996.Mám rád knihy tohoto druhu,ale již léta-letoucí nesouhlasím s tvrzením na začátku knihy,že předobrazem Vinnetoua byl náčelník Apačů Geronimo (četl jsem tento názor autora i v různých časopisech).Život Geronima není, ani krapet v ničem podobný vybájněnému Vinnetouovi.Jestli se něco aspoň trochu podobá základům Vinnetoua,tak je to život náčelníka Apačů Cochiseho.Jinak se mi kniha docela líbila.
vikingh
  30. 1. 2011, 14:52
Velmi pěkná kniha, kterou však trochu shazují občasné ideologické vsuvky. Ta na přebalu knihy je zvláště ukázková.I přes toto se jedná o velmi hodnotné dílo, Miloslav Stingl je dle mého názoru jeden z nejlepších a nejnedoceněnjších amerikanologů a etnografů. přál bych si, aby zde bylo více jeho děl.
Iroquois
  2. 2. 2015, 21:05
V mládí jsem na tom vyrůstal. Byla to úžasná kniha...až do doby, než jsem zjistil, že to většinou bylo poněkud jinak, než Stingl píše. Kniha ukazuje obraz indiánských válek poplatný době a ideologii, přičemž některé kapitoly jsou vyloženě pohádkami, které o historii vypovídají stejně jako Cooper nebo Brown. Takže všech, co napsali obdivné komentáře, bych se zeptal: zajímali jste se někdy o věci, které Stingl popisuje, skutečně do hloubky a pátrali v jiných zdrojích? Pochybuju.