Originální název: The Stars My Destination

Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-338-0

Laser-books (2011) 978-80-7193-338-0 287
Laser-books (1992) 80-85601-15-X 218

Tento román Alfreda Bestera vás zavede do společnosti, v níž je teleportace nedílnou součástí života. Na pozadí kulis a podmínek pro nás naprosto podivuhodných se odehrává klasický příběh křivdy a odplaty. Gully Foyle, lhář, darebák, mrchožrout, ale přesto sympaťák, je hnán pomstychtivou posedlostí, která ho v průběhu děje změní v nejpozoruhod­nějšího člvěka ve sluneční soustavě. Román je srovnáván s klasickým dramatem a vzbudil velké nadšení jak u čtenářů, tak i u kritiků ve všech zemích, kde dosud vyšel.

Přestože se po Besterovi mnozí autoři k telepatii i k teleportaci vrátili, žádná z jejich postav už nedokázala čtenáře tak fascinovat, jako Gully Foyle.

Román patří ke zlatému fondu americké i světové science fiction. (Založil/a: weru20)

Alfred Bester Alfred Bester
*18.12.1913 - †30.09.1987

vladislaus
  30. 11. 2012, 15:37
Na mne byla tato scifi příliš ztřeštěná. Na termín jaunt jsem už v nějaké scifi narazil a tam se mi zpracování líbilo víc než zde.
Tanmut
  13. 3. 2011, 16:19
Na téhle knize jsem si názorně dokázal, jak zapomínám. Poprvé jsem ji četl asi před pěti lety a krom situace, v níž se hrdina na začátku nalézá, jsem si pamatoval jen heslovitě - most, černoška, pomsta. Nakonec tam teda žádný most nebyl.
Jak se na slavné sci-fi sluší, oplývá román několika svéráznými nápady, ale musím říct, že jsem se do hrdinova nezlomného odhodlání pomstít se nedokázal vůbec vcítit.
HELLBOY-DB
  22. 7. 2012, 13:32
Ze začátku mě příběh, ve kterém se hrdina chce za každou cenu pomstít posádce vesmírné lodi, která ho odmítla zachránit, celkem dost zaujal. První část, v které šlo čistě o pomstu bez plánování, to mělo spád a kouzlo neočekávanosti, tyto věci se pak začaly vytrácet v druhé části, kde už k pomstě přibilo plánování. ===80%