Učitelka klavíru

Učitelka klavíru Originální název: Piano teacher

Plejáda - 2010
ISBN: 978-80-87374-15-3

Plejáda (2010) 978-80-87374-15-3 247

V roce 1942 se Will Truesdale, Angličan, který právě přijel do Hong Kongu, vášnivě zamiloval do překrásné Euroasiatky jménem Trudy Liang. Ale jejich láska je záhy ohrožena japonskou invazí. Ta má strašný dopad nejen na ně dva, ale i na všechny členy jejich křehké komunity, kdy je v těchto nejtemnějších dnech války každý schopen zradit každého. O deset let později přijíždí do Hong Kongu Claire Pendletonová a začne vyučovat hře na klavír dceru bohaté rodiny Chenů. Anglická provinční novomanželka se nechá brzy svést bohatým koloniálním společenským životem. A brzy si začíná i románek…jen pro to, aby zjistila, že za tajemným chováním jejího milence se ukrývá strašlivá minulost. Jako nitky se tímto okouzlujícím románem táhnou a vzájemně proplétají neuvěřitelné možnosti volby jednotlivých protagonistů- mezi láskou a bezpečím, odvahou a samotným přežitím, mezi současností a, to především, minulostí. (Založil/a: belain)

Demisha
  21. 8. 2013, 16:18
Po přečtení téhle knihy definitivně lituju, že jsem ji vůbec vzala do ruky a mrhala svým časem... Ani s odstupem několika hodin vlastně vůbec nechápu, o čem to bylo a epilog jsem nepochopila ani trochu :(