Zlatý trojúhelník

Zlatý trojúhelník Originální název: Zlatý trojúhelník

Panorama - 1984
ISBN: 4701887

Panorama (1984) 4701887 256

Autor v této knize popisuje cestu do rozsáhlého horského kraje na území Thajska, Barmy a Laosu, odkud přichází na světové trhy opium, morfin a heroin. Naráží zde na drogy, toxikomany a pašování drog. Setkává se s příslušníky mafie, pašeráky a pohlaváry soukromých armád, ale také s rolníky, kteří pěstují mák, protože jim nic jiného nezbývá. (Založil/a: AndyRamos)

Bohuslav Šnajder Bohuslav Šnajder
*1940

Abigor
  26. 5. 2013, 12:49
Nevím, nějak tomu nevěřím. Nějaký fakta tam jsou a je jich docela dost. Avšak na to, že je to čtyřiaosmdesátej rok je to trochu moc dementní - rozumněj komunistický. Čekal bych tu atmosféru trochu jinou. Navíc nelze odpustit to, že klášter Shaolin označil, jako Shao ling. To bych taky dokázal a dost lehce, napsat knihu jen čerpáním dat odjinud a eště z velice pofidérních zdrojů!
Já za tu knihu dal pět kachlí. Za to jsem dostal něco, co je adekvátní ceně + něco navíc. Je to pro mě odrazovej můstek k dalšímu bádání v melancholicky - patologickým světě drog.