Temný cypřiš

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2120-5

Knižní klub (2008) 978-80-242-2120-5 236
Knižní klub (1999) 9788024200279

"Včas pamatujete na svou závěť," mohla by Agatha Christie vzkázat všem čtenářům. Paní Laura Welmanová, velmi bohatá a velmi nemocná žena, náhle zemřela. O tom, kdo bude jejím dědicem, nebylo zdánlivě pochybností, vždyť neměla bližší příbuzné než půvabnou neteř Elinor. Skutečně však nechtěla odkázat své jmění nikomu jinému? Neměla být dědičkou třeba její oblíbenkyně Mary Gerrardová? Další smrt upozorní nejen na problém dědictví, ale i na bouři lidských osudů a vztahů, z nichž některé mají kořeny hluboko v minulosti. Elinor je obviněna z vraždy a všechno nasvědčuje tomu, že zabila i svou tetu. Jen jediný člověk nevěří v její vinu a povolá Hercula Poirota. Zkušený detektiv zvolí zvláštní metodu. Tentokrát mu není vodítkem pravda, ale lež. Co způsobuje, že lidé lžou? Co lze z jejich lží odvodit? Proč lžou i nevinní? Jakmile zná odpověď na tyto otázky, není pro něho těžké odhalit vraha.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  2. 3. 2014, 14:46
V tomto románu se příliš opakují známá fakta, jsou s každým pořád dokola rozebírány a já jako detektiv amatér jsem na vraha přišel dost daleko před závěrem knihy.
delfinek
  10. 2. 2014, 18:17
Velmi emotivní příběh,Hercule Poirot jen napovídá spravedlnosti,láska a vztahy jsou v reálném životě tak zamotané...čtení od kterého nemůžete odejít....
skranak
  17. 3. 2014, 19:59
Knihy Agathy Christie nemají chybu. Tato kniha byla napsána trošku jiným stylem,než jsem zvyklá. Ale líbila se mi, rozhodně doporučuji přečíst. Knihy této spisovatelky se dají číst v každé době. Jsou prostě nadčasové.