A přece jsem přežil

A přece jsem přežil

Podtitul: vyprávění člověka, který si zachoval lásku k lidem

Originální název: Trotzdem habe ich überlebt

Studio Gabreta - 2008
ISBN: 978-80-86610-31-3

Studio Gabreta (2008) 978-80-86610-31-3 103

Aby si zachoval život, vydával se za studenta medicíny. Tato lež mu pomohla přežít šest koncentračních táborů a přivedla ho i před "Anděla smrti z Osvětimi". Pro tohoto lékaře musel uklízet a dokonce ho masírovat.
"Mengele nikdy nekřičel, nikdy nebil vězně, které potřeboval. Byl to velmi zdvořilý člověk", říká Artur Radvanský. "Přesto poslal tisíce lidí do plynových komor. Ďábelské na tom bylo, že jeho milému obličeji se nedalo věřit."
Když se ho dnes mladí lidé zeptají, proč se z něj po tom všem, co zažil, nestal nepřítel lidí, zvláště nepřítel Němců, odpovídá Radvanský: " Protože nenávist nesmí opanovat svět."
Tato kniha vypráví o životě člověka, který si zachoval lásku k lidem a který se až do vysokého věku zasazoval o osvětu a usmíření. (Založil/a: Netshe)

Artur Radvanský Artur Radvanský
*24.11.1921

Netshe
  31. 1. 2011, 21:36
knížka je jednou z dalších výpovědí o zvěrstvech druhé světové války..měla jsem možnost osobně se setkat s autorem na besedě u nás ve škole, o to víc mě asi knížka dostala,jelikož sem obdivovala sílu a chuť do života,kterou pan Radvanský měl i přes hrůzy které musel vytrpět v pobytech v koncentračních táborech...bohužel již zemřel.....výborná knížka