Jak drahé je zdarma?

Originální název: Predictably Irrational

Práh - 2009
ISBN: 978-80-7252-239-2

Práh (2009) 978-80-7252-239-2 216

Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko "zdarma"? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? Tato kniha vám ukáže, že tomu tak není. Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů - od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor této vysoce ceněné knihy vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, jak se rozhodovat lépe - a jak už nikdy nesednout marketingu na vějičku. (Založil/a: tvmaniak)

Dan Ariely Dan Ariely
*29.04.1967

G8
  19. 2. 2013, 18:01
Pravda je taková, že Ariely se narozdíl od jiných ekonomů, kteří se rozhodli pro seberealizaci na literární scéně, neutápí v sáhodlouhém filozofování, ale jde přímo k věci. Kdyby každý dokázal předložit výsledky svých studií podobně stravitelným způsobem, byl by život často mnohem příjemnější.
dalimoni
  9. 11. 2012, 0:18
Čtivé, zajímavé, inspirující, opravdu dílo, které se čte velmi dobře o věcech, které zažíváme v oblasti rozhodování. Podloženo experimenty, které dokazují, že lidé se ne vždy chovají racionálně. Kniha nám může poradit, kde se vyvarovat chyb při rozhodování v běžných životních situacích. Pro mě opravdu velmi milé překvapení a skvěle jsem se u čtení pobavil.
Tatsume
  17. 4. 2016, 20:07
Každému, kdo chce na sobě pracovat, bych před čtením Kyosakiho, Carnegieho a podobně doporučila přečíst si tuhle knihu. Je v ní spoustu nápadů, jak si drobnými fígly hodně usnadnit (a vylepšit) život.

Kniha je čtivá, opravdu snadno srozumitelná a členěná do krátkých kapitol s jasně formulovanou myšlenkou.
NiNet
  5. 3. 2014, 21:06
Chytré, zajímavé, místy úsměvné. Ariely nevyžaduje prudkou inteligenci ani hluboký vhled do nitra lidské mysli, aby byl čtivý a srozumitelný. U tak vzdělaného člověka mě překvapuje, jak umí být stručný a jeho dílo tím neztrácí na pochopitelnosti. Palec nahoru. Takových lehko čitelných a přesto důvtipných knih by mělo být podle mě víc (:
BadWolf
  6. 4. 2013, 14:48
Velmi dobré a čtivé. Autor sám je velice zajímavý. Psychologie/filozofie/ekonomie bez zbytečné omáčky okolo.