Soumrak

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1624-5

Fragment (2013) 978-80-253-1624-5 358
Fragment (2011) 978-80-253-1083-0 358

Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí - obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly. (Založil/a: Zdenka)

Majuska
  29. 3. 2011, 17:25
Jak pise TRINA1, taky jsem doufala, ze to bude lepsi, ale jakmile zacal paralerni svet a zase ty stromy a kdovi co, mela jsem chut tu knihu spalit... Pokracovani uz cist nebudu. Je div, ze jsem vydrzela az do tohoti dilu
Lucy Sisk
  8. 3. 2014, 14:13
Tak tohle je tedy na draka. Kam ten příběh má vlastně směřovat? Už to není jak to bylo prve, kdy to mělo jasný cíl a pravidla.
Trina1
  5. 3. 2011, 21:00
Další hrůza. Ze začátku jsem měla pocit, že po příšerné pětce se šestka trochu zlepšila, ale opak je pravdou. Další knížka o ničem, zdlouhavá, tato série už by neměla mít pokračování.
Veve721
  11. 2. 2016, 19:16
Obsahuje spoiler spoiler Mně tenhle díl sednul... jiné než seriál (který mám sice ráda, ale nepotřebuju as tak moc číst něco, co vím jak nakonec dopadne), lehce podobné Buffy přemožitelce upírů nebo filmu Predátor (obojí mám ráda), ty lišky mi zase připomínají Japonsko (Pokémon Vulpix nebo Naruta). Celkově dobře spatlané dohromady. Tento i předchozí díl, jelikož na sebe navazují jsou psány takovým zmateným stylem, který se ale dá pochopit, když se jedná o démony, kteří křiví realitu. Celé to člověku dodává dojem, že hlavní hrdiny chápe, že jsou takoví zmatení. Trošku mě občas vytáčí Elena, která je jako bílé smutné koťátko. Nemám ráda až takové dětinsky dobré čisté postavy. Já radši ty zlé. Prostě mě její neuhasínající dobro občas trochu prudilo... stará Elena byla lepší. ;) Jinak jsem oba díly (5 a 6) zhltla jedním dechem a byla ráda za KONEČNĚ něco nového a nepředvídatelného. :D
______________________________
Ještě DŮLEŽITÁ poznámka pro všechny tady, co remcají nad nedodělaností každého lichého dílu (1.,3.,5.,.. atd). Je to proto, že původní anglická verze má vždy ty dva díly spojené v jedné knize. (1 a 2 je první díl, 3 a 4 druhý atd) Takže proto jsou určité knížky jakoby neukončené. Český vydavatel se rozhodnul, že jsou původně moc tlusté nebo možná, že se na více dílech dá líp vydělat.. nevím... ale spisovatelka za tohle rozdělení knížky na dvě půlky nemůže. ;)

A poznámka č. 2: dala bych jenom 4 hvězdy, ale tu jednu přidám ať knížce trošku zlepším skóre po všech těch jednohvězdách a špatných hodnoceních. :D :p
Dixiee
  12. 3. 2015, 9:34
Tohle je fakt o ničem. Vůbec mi to nebavilo a dalšíma knížkama této série opravdu nehodlám ztrácet čas.
Annaliese
  11. 4. 2011, 20:37
Proč nezůstat u prvního dílu? Proč to krucinál muselo dojít až k infantilním stromům ,,z našich nejhorších nočních můr?''? Ach Stefane, ach Eleno, jděte se laskavě bodnout.....!