Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jak vidím svět

83%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jak vidím svět

Nejnovější vydání:
Československý spisovatel - 1961
Počet stránek: 180
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Československý spisovatel (1961) 180

Výbor z bohatého díla geniálního fyzika dává nahlédnout do jeho komplikovaného duševního světa nejen v oblasti fyziky, ale i gnoseologie, filosofie, sociologie a politiky. Ukazuje, že Einsteinův filosofický idealismus byl bohatě vyvážen jeho bojem za mír a socialistickým humanismem. (Založil/a: Starkiller)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Introvert
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 7. 2014, 16:08
Kniha statí, článků, odborných výkladů, projevů a dopisů Alberta Einsteina. Přečtením knížky získá čtenář obecnější náhled na tohoto výjimečného člověka. Dozví se, mimo jiné, že byl uzavřeným, introvertním člověkem. Je možné získat představu o jeho problémech v rodném Německu před vypuknutím 2. světové války a jeho postojích k válce vůbec. Byl velkým pacifistou; věřím, že kdyby se lidé alespoň částečně drželi jeho názorů a postojů a vzali je zasvé, nemuselo by lidstvo být tam, kde dnes je.
A potvrdila jsem si názor, že čím toho člověk víc dokáže, čím větší kapacitou je, tím skromnější bývá. Citace, která se mi moc, moc líbí:

,,Kult osobnosti je v mých očích vždycky cosi neoprávněného. Ano, příroda obdařuje své děti nerovně. Ale i těch, co se vydařily, je požehnaně, a jsem pevně přesvědčen, že většina jich žije tiše a nevzbuzuje pozornost. Připadá mi nespravedlivé, ba dost nevkusné, když se jich několik málo těší nesmírnému obdivu, protože lidé je co do ducha a charakteru obmýšlejí schopnostmi přímo nadlidskými. Takhle jsem dopadl i já, a je až groteskní nesoulad mezi tím, jaké schopnosti a skutky mi lidé přisuzují, a tím, co skutečně jsem a co dokážu."

str. 31, kapitola ,,Mé první dojmy ze severní Ameriky