Crescendo

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Egmont - 2011
ISBN: 978-80-252-1589-0

Egmont (2011) 978-80-252-1589-0 411

Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou. Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat – navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství. Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše – a všechny, kterým Nora věří a které má ráda. (Založil/a: Horqusa)

Becca Fitzpatrick Becca Fitzpatrick
*03.02.1979

Magyana
  28. 2. 2015, 14:28
V komentáři k prvnímu dílu jsem napsala, že hlavní hrdinka Nora je na americkou středoškolačku celkem snesitelná.
Po přečtení druhého dílu se musím opravit. V Crescendu je nesnesitelná, hysterická, nelogická, hloupá a místy úplně mimo.

Sérii mám v plánu dočíst, ale opravdu doufám, že se to ve trojce zlepší.
Bloodym
  10. 12. 2013, 23:31
Druhý díl má obal, který zaujme, chválím grafika. Ale děj knihy bohužel za ním dost pokulhává. Hlavní hrdinka je hysterka a hlavní hrdina je stejně tak nesympatický jako ona. O ději/neději se radši ani nezmiňuji.
Fade
  26. 11. 2012, 18:40
Crescendo jsem začala číst hned po prvním dílu, ale nějak jsem se do příběhu nemohla ponořit. Knihu jsem tedy odložila a znovu se do ní pustila až teď. A jak už tu bylo zmíněno...oproti prvnímu dílu nic moc. Nora je na můj vkus až moc hysterická, občas mi děj přišel až moc zmatený, a navíc mě znervózňuje ne zrovna nejlepší překlad. Pro mě průměrná kniha. (Což ale nesmírně napravuje díl třetí - Ticho ;-))
MargarethMatthews
  1. 4. 2012, 11:16
Druhý díl jsem opět přečetla jedním dechem. Co mi však na knize nesedělo, byla postava Scotta, který byl na můj vkus nedostatečně charakterově vykreslený... Nevěděla jsem dlouho, kam s ním, ale to byl možná autorčin záměr. Musím však přiznat, že první díl se mi líbil o kapku více, i přes jeho menší rozsáhlost. Z části jsem se v díle i našla - v tom že člověk nemá věřit nikomu a v ničem a že i ti nejbližší jsou pro nás více cizí než lidi, které každodenně "jen" potkáváme.
yanniss
  28. 9. 2012, 18:29
Zavržený byl asi lepší než díl Crescendo, ale mě se i tak moc líbil. Zavržený je jedna z mých nejoblíbenějších sérií a já už se těším na to velké finále :)
Yanny
  2. 8. 2011, 18:46
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, co znamená Crescendo a co má společného s dějem téhle knížky? Celou dobu, co jsem to četla, jsem doufala, že se mi to tam vysvětlí... Děkuju za odpověď! :)
Roux
  16. 4. 2014, 9:17
Abych pravdu řekla, tak jsem myslela, že tu hysterii Nory budu snášet líp... Bohužel. Jednu hvězdičku dávám za snahu a druhou za posledních pár stránek. V některých pasážích jsem se tedy opravdu ztrácela a pak mě to vyfluslo tak, že jsem nevěděla v čem jedu.
Luciferka
  30. 9. 2012, 10:51
Crescendo není lepším dílem než Zavržený, ale i přesto má své kouzlo a napínavé situace. Kniha, která je spojena s jiným světem :)
Barborelka
  24. 5. 2011, 16:25
Mě první díl nadchnul. Na začátku druhého jsem byla trošku rozpačitá než se děj rozjel a já se přestala ztrácet v tom kdo je zlý a kdo hodný....Jinak perfektní čtivo ;-) Marcii bych jednu napálila a Scott mě na konci dost překvapil.Rozhodně čtěte!!!!Snažtě se přenést přes nezáživný začátek, nebudete litovat ;-)
Wajny
  29. 9. 2014, 12:05
Druhý díl byl dost podobný prvnímu. Děj se mi zdál skoro stejný, akorát s jinými postavami, ale ubíhal stejně rychle. Ze začátku mi přišla Nora hysterická a dost neracionální, za to Patch byl zase perfektní a tak tajemný. Opět jsem zvědavá na 3.díl, který jsem začala už číst. Druhý díl mě nezklamal, takže snad ani třetí ne! :-) 5*
Betty96
  6. 3. 2013, 20:01
První kniha je mnohem lepší. Druhá za moc nestojí. Všechno je takový zmatený. Moc dobrý pocit z toho nemám, ale doufám že další díl to napraví.
Hellix
  29. 1. 2014, 13:26
Knihu - celou sérii, jsem četla již před rokem. S odstupem času to nebylo až zas tak nic výtečného, ale četlo se to rychle. Možná trochu překombinované, konec průměrný. První díl zaujal nejvíc.
kristina1980
  28. 8. 2011, 11:45
Nemohu jinak, milované "krešendo" :)) Tenhle díl byl naprosto strhující, daleko, daleko lepší než první díl, který ve mně původně zanechával semínko rozporuplnosti s mým vlastním názorem a náhledem na knihu. Druhému dílu bych vytkla pouze jediné a to zasazení závěrečné scénky do místa, se kterým jsem zkrátka měla "problém". Nepřičítám vinu autorce, je to v podstatě můj vlastní názor. Nicméně je to ale taky to jediné, čemu bych mohla dát nějaký minusový bod. Od začátku do konce má děj šmrnc. Líbily se mi naprosto všechny postavy, i ty, se kterými jsem nebyla schopna se ztotožnit v prvním díle. Kniha má spád, je až nechutně čtivá, nebyla jsem schopna ji odložit, o čemž svědčí i fakt, že jsem i v příšerné únavě musela knihu dočítat po půlnoci. Možná by se příběhu i postavám daly vytknout i jiné "mušky", ale nebylo by to fér. Fér je tenhle díl všem vřele doporučit, obzvláště těm, kteří si po přečtení toho prvního nebyli až tak zcela jisti, zda se vrhnou na nějaké pokračování. Do téhle kategorie jsem spadala i já. Takže "krešendo" - dávám plný počet :)
gggulas
  29. 7. 2011, 23:43
První díl mě mrzel, že byl tolik krátký a já ho měla přečtený za pár hodin. Druhý díl mi trval asi tři dny, četla jsem ho i v práci. Musím uznat, že zde je děj už propletenější a promyšlenější než v prvním díle. Doufám, že bude ještě třetí díl. Tato knížka mě uchvátila, vtáhla opět do děje, jako v prvním díle. Zanechala ve mě jakýsi pocit, že vím, že tu knížku si za život ještě několikrát přečtu a vůbec bych se nezlobila, kdyby byly zfilmovány. Musím říct, že Becca si dala záležet na tomto druhém díle. Klobouk dolů, dějem mě strhl snad víc, než stmívání :)
joedrahr
  18. 4. 2011, 20:25
Tak musím přiznat, že mě první díl nenadchnul, ale ten druhý páni to je jízda!! Hltám každou stránku. Je to fakt podařené. Připadá mi, jako bych ten děj sama prožívala, ty pocity: strach, vztek. Pěkná oddychová četba.
evcik
  2. 12. 2013, 11:55
Druhý díl je rozhodně lepší než ten první ;) Patch je tajemný a já se vždy nemohu dočkat kdy se zase bude děj motat kolem něho. Nora je sice trochu hysterka, ale začala jsem ji mít docela ráda :)
andy.plodkova
  8. 9. 2013, 15:42
Druhý díl je o trochu slabší než první díl, ale i tak hezký, jen mi přijde že Nora je někdy až moc hysterická.
Lilli
  15. 4. 2012, 11:52
Druhý díl se mi nelíbil tolik jako ten první, ale pořád si zanechává nadprůměrnou přitažlivost. Avšak musim přiznat, že konec byl lepší než díle prvním.
Julia Vamp
  20. 1. 2012, 19:58
Dobrá kniha, nic víc k tomu dodávat. jinak pro ty, co neví význam názvu "Crescendo", tak když se to vyslovuje krešendo, známená to "postupně silněji", ale pokud se vyslovuje kresčendo, je to "čas znamení k páření" u cikád. v obou případech mi ta vysvětlení docela ke knize sedí. ten, kdo četl, pravděpodobně pochopí...
yuyanka
  31. 7. 2011, 20:16
Zavržený se mi moc líbil ale Crescendo ještě víc. Tento díl je delší, složitější a propracovnější. Oba díly jsou napínavé, až detektivkové, a přitom romantické čtivo. Řekla bych, že se autorka u Crescenda malinko inspirovala Novým měsícem (Twilight sága), ale nebojte, nekopíruje, dokonce bych řekla, že byla kreativnější než Meyerová. Knihu jsem nedokázala odložit a přečetla za necelé dva dny. Příběh jsem hodně prožívala a musím, říct, že by se podle knih určitě dal natočit pěkný trhák jako to bylo u Stmívaní. Určitě doporučuji!
Rose
  15. 5. 2011, 14:22
Když jsem četla Zavrženého, neustále mi to připomínalo, že čtu stmíváni. Nakonec jsme se přes to přenesla a byl to takový průměr, ale dobrý průměr. Zato druhý díl, tam jsem se vyloženě třičtvrtě knihy nudila. Ke konci to nabralo akčnost a samozřejmě v tom nejlepším to autorka utne. Takže ty tři hvězdy jedině za ten konec.