Darth Maul

Originální název: Darth Maul: Shadow Hunter

Egmont - 2009
ISBN: 978-80-252-0977-6

Egmont (2009) 978-80-252-0977-6 208

Po letech čekání ve stínech zahajuje sithský lord Darth Sidious první fázi svého velkého plánu srazit Republiku na kolena. Významnou roli mají v jeho intrikách sehrát Neimoidiané z Obchodní federace. Avšak jeden z jeho nespolehlivých neimoidianských spojenců zmizí a Sidious ani nepotřebuje své Sílou vybroušené schopnosti, aby vytušil zradu. Poručí svému učedníkovi Darthu Maulovi, aby zrádce neprodleně dopadl a zajistil holokron, jenž v sobě skrývá tajemství, které může plán sithského lorda prozradit.

Maul však přichází pozdě. Holokron a s ním i tajemství už má v rukou obchodník s informacemi Lorn Pavan, který se tak rázem ocitá na prvním místě seznamu Maulových cílů. Na útěku před Maulem se Lorn ve spletitých uličkách a stokách Coruscantu, hlavního světa Republiky, setkává s Darshou Assant, padawankou Jedi. Budoucnost celé Republiky nyní závisí na Darshe a Lornovi. Ale jak by mohli nezkušená Jedi a obyčejný muž, který nevládne Silou, doufat, že uniknou jednomu z nejnebezpečnějších lovců v celé galaxii? (Založil/a: tequilaking)

Michael Reaves Michael Reaves
*14.09.1950

Dixiee
  1. 4. 2012, 10:23
Kniha alespoň trochu přiblíží a lépe obeznámí s Darhem Maulem. Nepatří mezi to nejlepší, co svět Star Wars nabízí, ale rozhodně není nudná. Příběh plyne poměrně svižně a čtenář doufá, že to Darsha zvládne. Bohužel tak jako v reálném životě to ne vždy dopadne dobře.
Matej Trnovec
  13. 6. 2014, 21:20
Pre mňa dokonalá kniha. Ako veľký skalný fanúšik Star Wars a takisto obdivovateľ hereckého výkonu Raya Parka v úlohe Dartha Maula som mal z tejto knihy veľké potešenie. Michael Reaves nám tu inteligentne a napínavo servíruje príbeh, kde priateľstvo čelí nezastaviteľnému zabijakovi. Charaktery sú prehĺbené a prepracované. Maul a Darsha sú skutočne ,,živé bytosti" a myšlienkové pochody sú tu vystihnuté fenomenálne. Proste klobúk dole pred Reavsom a jeho Lovcom z tieňov...
Moucha88
  11. 5. 2013, 22:57
Ze začátku jsem byla ke knížce skeptická, přeci jen to není mnou tak milovaný film, ale po přečtení pár kapitol mě děj rychle ztrhnul a já musela vědět, co se stane s postavami, které si člověk velice snadno a okamžitě zamiluje. Sice jsem se původně těšila na pořádnou dávku mého oblíbeného Dartha Maula, ale k mému překvapení si mé sympatie mnohem více získali Lorn a I-Five společně s Darshou. Dočkala jsem se i (byť nepatrné) přítomnosti milovaného Obi-wana, který mi v konečném hodnocení 5 hvězdiček jen potvrdil. Skvělá knížka, skvělý zážitek ze čtení.