Kráter

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-839-5

BB art (2011) 978-80-7381-839-5 376

Zbývá šedesát hodin a čas opravdu nečeká...
Z nejmrtvějšího koutu celé galaxie
Bývalý agent CIA Wyman Ford je vyslán na tajnou misi do Kambodže, kde má najít zdroj tajemných drahokamů, které podle všeho nepocházejí z naší planety. Pobřeží státu Maine rozzáří meteor a dvě kamarádky si půjčí rybářský člun a vypraví se hledat kráter po jeho dopadu v naději, že nalezený meteorit výhodně prodají na eBayi. Vědec v prestižním výzkumném ústavu objeví ve vesmíru nevysvětlitelný zdroj gama záření. Vzápětí je nalezen bez hlavy a disk s cennými daty mizí. Snímky z orbitální sondy NASA odhalí podivný stroj ukrytý v hlubokém kráteru na Deimosu, jednom z měsíců planety Mars. Vypadá to, že se zničehonic probudil k životu. (Založil/a: Antonín)

Barabura
  13. 5. 2015, 17:02
No tak tohle bylo trochu zklamání. Musím říct, že chvílema jsem se dost nudila. Některé pasáže byly tak nějak bez šťávy. Občas jsem kroutila hlavou nad jednáním jednotlivých postav a jak hrdinům všechno vycházelo tak nějak uměle a nevěrohodně. Konec se mi moc líbil a pro jsem místo dvou hvězd dala jednu navíc.
Fabienne
  23. 5. 2011, 10:45
Začala jsem číst v sobotu dopoledne a dočetla ve 2 hodiny v noci s obdivným vydechnutím: "Páni, to byla zase skvělá kniha..." zcela se shoduji s hodnocení uživatele Adam Walder a nejvíc mě asi dostal konec knihy - prostě nemá chybu. Už mi zbývalo dočíst jen pár stránek a stále jsem netušila, jak by to mohlo skončit ... Douglas Preston potvrdil, že umí psát - ať už sám nebo ve dvojici s Lincolnem Childem. Už se těším na jejich Horečnatý sen, mám na něj v knihovně rezervaci...:-)
Antonín
  27. 2. 2011, 10:26
Tato kniha je velmi povedená, hlavně se mi na ní líbilo, že naši hrdinové (Wyman, Abbey, Jackie) v ohrožení života neměli pistoli. Museli se odkázat jen na nářadí jako na zbraně. Většinou u takových postav má alespoň jeden z nich v oblibě zbraně buď jako koníček nebo ve vybavení své práce. Ale ani Wyman bývalý agent CIA, zbraň neměl. Proto taky dávám plné hodnocení.
yarghoul
  30. 6. 2014, 15:57
Douglas Preston, ať už s Childem nebo bez, je jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů a Kráter není výjimkou. Příjemné sci-fi, hlavní hrdinové sympatičtí, děj postupně nabírá na obrátkách až do.. no řekněme trochu úsměvného konce. Kniha má spád nejen díky dobrému příběhu ale také díky velmi krátkým kapitolám, které mě osobně velmi vyhovují. Palec nahoru.
orisi
  17. 1. 2014, 12:10
Kniha pozvolně začíná. Musíte se doslova a do písmene začíst. Příběh nabírá na obrátkách . Postavy jsou dobře popsané, sice člověk musí odpustit autorovi nějaké nesrovnalosti . jinak nebude čtenář u žádné knihy spokojený.
Balu
  18. 11. 2012, 19:56
Orina to v podstatě řekl/a za mě. První tři čtvrtiny svižné příjemné čtení, u té poslední čtvrtiny jsem se už nevěřícně pochechtával. Hodně mi to připomnělo Dana Browna a jeho Pavučinu lží, ačkoli toto je poněkud více zaměřené na sci-fi - takže pokud hledáte nějakou příjemnou, nepříliš náročnou SF oddechovku, proč ne.
Casey
  28. 3. 2014, 15:36
Dobra knizka, dobra zapletka, dobre uchopene tema. Knizku jsem precetl asi za tyden a hltal jsem ji. Konec je takove sci-fi, ale to se asi dalo cekat, vzhledem k tematu. Neubranim se podobnosti tematu s Anatomii lzi od Dana Browna, takze pokud se vam jedna z techto knizek libila, urcite si prectete i druhou zminovanou :-)
Buřinka
  17. 9. 2016, 17:45
Kniha Douglase Prestona nás drží v napětí od samého počátku až do konce. Uvěřitelná zápletka nás donutí opět přemýšlet nejen o nás samotných (jako lidstvu), ale také o celém vesmíru kolem nás.
Orina
  12. 5. 2012, 17:21
Občas se to prostě tak stane, že si připadám, jako bych četla jinou knihu než všichni ostatní :-D Kráter je toho důkazem. Kniha dobrá tak ze tří čtvrtin...ale ten konec je tak přitažený za vlasy a plný nesmyslů, že jsem si až myslela, že těch pár stránek nedočtu. Ale nebýt konce, tak zbytek knihy jsem hltala s nadšením.
Adam Walder
  5. 3. 2011, 0:14
Tato kniha mě nadchla! Douglas Preston přesvědčivě vypráví svěží příběh s VELMI zajímavým a tajemným pozadím. Závěr knihy a celá pointa si mě podobně jako u jiné knihy autora Hlubinná bouře naprosto získala. Stejně jako u HB jsem měl pocit, že kniha měla velmi atraktivní, logický a uspokojující konec a neměl jsem pocit, že jsem byl nějak ošizen nebo zklamán (např. přehnaně otevřeným nebo jinak odfláknutým zakončením). Agent Wyman Ford si mě získal svou lidskostí, fandil jsem Marcu Corsovi v jeho boji s byrokratickým Darkweilerem, inteligentní Abbey často potěšila humorem a vůbec Prestonova schopnost v několika větách načrtnout osobnost postavy že si ji člověk úplně představí (Chaudry, Randall Worth atd. atd.) je vskutku impresivní. Tato kniha na mě navíc působí jako největší bořič klišé za poslední dobu - není zde žádná vládní konspirace v pozadí, je tu nerozhodný a zoufalý americký prezident a podobných bořičů je tu hodně ale jejich jmenováním bych prozradil hodně z děje této skvělé knihy. Rozhodně doporučuji všem čtenářům!
eddiedean
  27. 8. 2013, 14:16
Moc milé překvapení tahleta kniha. Začal jsem ji číst jak se říká "na zkoušku" a vida! 4hvězdy jsou na světě. Pár slabších míst ale jinak opravdu zábava...a konec je ve své jednoduchosti opravdu lahůdkový. Příště pane Prestone už se vším respekterm ;)