Poslední den stvoření

Poslední den stvoření Originální název: Der letzte Tag der Schöpfung

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1989
ISBN: 80-205-0137-1

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1989) 80-205-0137-1 218

Kniha nás zavádí na Zemi, přibližně do naší doby. Všechno to začne nálezem artefaktu z hluboké minulosti. Je to pozůstatek supermoderního zbrojního zařízení, které se, kupodivu, v jedné americké supertajné výzkumné laboratoři teprve testuje. A tento artefakt není první. Americká armáda jich už skladuje několik. To vše přiměje americké generály na myšlenku, že cesty do minulosti skutečně fungují a rozhodnou se pro zajímavý plán. Vzhledem k tomu, že vysadit bojové jednotky kdekoliv v lidské historii, aby mohly okupovat nějaké území a to potom předat USA se jeví jako nesmysl (Spojené státy mají poměrně krátkou historii…) a protože protivník, pokud stroj času vynalezne později, může do stejného časového okamžiku poslat mnohem moderněji vybavenou jednotku a připravit tak nebohým Američanům dost horké přivítání, rozhodla se generalita pro zásah do mnohem dávnější minulosti. (Založil/a: Alfie16)

Wolfgang Jeschke Wolfgang Jeschke
*19.11.1936

RedDuck
  18. 9. 2013, 20:59
Výborný nápad, jeho využití však není perfektní. Problémem je pro mě především množství paradoxů které jsou v knize nevysvětlené.
Altheus
  28. 3. 2015, 23:55
Zajímavé sci-fi o cestování časem. Jako každý podobný námět, ani tento samozřejmě není dokonalý. Časový paradox není snadná úloha k řešení, ale pan Jeschke si s ní poradil podle mého názoru na výbornou. Období raného pliocénu je v knize vykresleno tak věrně, že sám autor v něm snad musel strávit pár dní. Vysoce inspirativní záležitost. Jako zajímavost je třeba uvést, že kniha byla podkladem pro vytvoření české PC hry Original War.
Alfie16
  7. 3. 2012, 15:18
Tak tohle je sci-fi jak se patří. Opravdu skvělé dílko, které by si zasloužilo možná i zfilmování...
Raptor1000
  28. 3. 2014, 21:30
Hrozně napsaná kniha. Snad jen ten nápad stojí za ocenění, ale jinak rodokapsová úroveň jazyka a vypravování. Dočetl jsem jen z důvodu, že dočtu každou knihu, ale těšil jsem se, až bude za mnou.
Esemege
  12. 8. 2013, 9:09
Námět příběhu je použit v jedné z nejlepších českých her Original War (RTS/RPG, Altar Interactive, 2001).