Řecký poklad

Fuego - 2007
ISBN: 80-87124-28-4

Fuego (2007) 80-87124-28-4 406
Odeon (1987)

Rozsáhlý životopisný román líčí životní osudy Heinricha Schliemanna, průkopníka terénní archeologie a objevitele Troje. Když si mladý chlapec uchová svůj dětský sen do dospělosti, je to pěkné; když tomu naplnění svého snu podřídí veškerý svůj život, je to obdivuhodné. Heinrich Schliemann jako mladý hoch podlehl kouzlu Illiady a Odyssey, věřil v Homérovo dílo jako jiní v Písmo svaté a z chudého syna meklenburského pastora se vypracuje až na bohatého sanfranciského makléře, a to jen proto, aby mu nashromážděné jmění umožnilo na vlastní pěst vykopat Tróju. Vysmívaný a opovrhovaný, amatér a směšný diletant, tak byl všemi souzen. To, jak svou Tróju přece jen našel, vypráví Irving Stone z pohledu jeho řecké, mnohem mladší manželky. (Založil/a: sheeno)

Zdravic
  20. 6. 2013, 13:17
Inšpirujúce rozprávanie o nezlomnej viere a oceľovej vôli. O to krajšie, že opisuje realitu. Odporúčam.