Vzpoura pověšenců

Vzpoura pověšenců

Mladá fronta - 1962
ISBN: 25-013-74

Mladá fronta (1962) 25-013-74 271

B.Traven v této knize s podmanivou přesvědčivostí ztvárnil dva nesmiřitelné protiklady.Na jedné straně svět mexických indiánů a námezdních dělníků a na straně druhé svět podnikatelů,spekulantů a profesionálních dobrodruhů.Náhončí dřevařských podniků na těžbu vzácného dřeva verbují a loví zadlužené,zpité i prostě unesené Indiány jako dřevorubce do těchto podniků.Nelidské životní i pracovní podmínky v těchto táborech v džungli se promítají v osudech lidí,ovlivňují jejich činy a jednání a vedou ve svých důsledcích k proměně v nelidské zrůdy jak vykořisťovatelů tak ale i vykořisťovaných. (Založil/a: sheeno)

Martin_cz
  15. 10. 2014, 20:27
Obsahuje spoiler spoiler Předposlední díl mahagonového cyklu, který se konečně dostává do fázové roviny. Do hry je vnesen nový osud a pak tři naprosto jiné osudy, které mi trochu kazí tu čistě indiánskou vzpouru, kterou jsem si představoval. No, uvidíme!