Klec pro majáky

Originální název: Klec pro majáky

Kniha Zlín - 2011
ISBN: 978-80-87497-09-8

Kniha Zlín (2011) 978-80-87497-09-8 336

Duší muž, tělem žena… Omyl přírody, výzva osudu? - Šokující, zcela otevřená zpověď muže, který polovinu života prožil v ženské roli, jež mu určilo jeho tělo. Ač cítěním a myšlenkami muž, podřídil se genderovému škatulkování společnosti a zodpovědně přijal svoje mateřství, porodil a sám vychoval dceru. Teprve na prahu její dospělosti se rozhodl stát se sebou samým a odhalit svoji pravou identitu. Téměř v padesáti letech podstoupil hormonální a chirurgickou přeměnu pohlaví. - Kniha nabitá emocemi a zásadními životními zvraty, přesto psaná s nadhledem, lehkostí a vtipem. - Ojedinělá publikace na našem trhu. Strhne čtenáře upřímnou výpovědí o vnitřní síle, tužbách i disciplinovanosti člověka, který zažil oba póly – ženu i muže. (Založil/a: bokul)

Mike Perry Mike Perry
*00.00.1958

kamie
  3. 2. 2012, 22:22
Na Klec pro majáky jsem byla hodně zvědavá, už jen pro pozitivní komentáře na těchto stránkách. Souhlasím s tím, že kniha tohoto typu a tohoto tématu je skutečně potřeba. Zprostředkovává výjimečnou zkušenost a musím uznat, že po přečtení na mě transsexualita působí přirozeněji než dřív. Přesto literární kvality knihy mě trochu zklamaly. Jedná se spíš o zpověď než o román, chybí gradace, celistvější uchopení tématu apod. Respektuji lidský příběh, ale jako literární dílo je pro mě kniha bohužel slabá.
Ruxandra
  29. 3. 2011, 10:22
Tohle na knižním trhu chybělo! Vždyť je to téma aktuální, velmi diskutované a stále hodně odsuzované některými lidmi. Právě ti "odsuzovači" by si měli tuto knihu přečíst. Je to kniha plná pocitů, bolesti a zkušeností. Zpověď člověka, který velkou část svého života nemohl být sám sebou. Obdivuji jeho odvahu a vnitřní sílu s kterou to všechno překonal.
misssicccka
  27. 2. 2011, 10:59
Neskutečně neuvěřitelná zpověď člověka a jeho zkušenosti. Pro autora je jistě výhodou vlastní bezprostřední zkušenost. Na druhou stranu, každý máme své "životní zkušenosti" a životy mnoha lidí by byly zajímavými náměty na knihu - bohužel ne každý je v sobě umí takhle geniálně zpracovat a zároveň předat dál tak, aby zásahly ty ostatní.
Smekám před tímto mužem za to, čím musel projít a za to, jak se s tím vypořádal. Smekám před jeho přáteli za jejich přístup. Smekám před jeho geniálním líčením emocí, vyjadřovacími schopnostmi, specifickým ironickým humorem, za jeho citlivost. Bůh se možná na počátku jeho života zmýlil, ale nezmýlil se v literárním talentu, ten nadělil správné osobě. Moc se mi líbila změna osob - přemýšlím jako muž, mluvím jako žena.
Doufám, že se tato kniha dostane do rukou i lidem s nepochopitelnými předsudky a otevře jim oči. Já sama jsem měla tu čest poznat člověka na počátku přeměny a vím, jak je to nesmírně těžký boj se sama sebou.
magdii
  6. 7. 2015, 17:57
skvělá knížka, kterou jsem četla jedním dechem a která mě i ted, pár roků od přečtení často nutí k zamyšlení
alba.
  15. 5. 2016, 20:44
Je dôležité, aby sa takéto témy v beletrii objavovali, a to nielen v českom, ale aj v slovenskom prostredí. V súčasnosti sa o transgender osobách už viac hovorí, čo je super, lebo keď sa o niečom hovorí, tak sa nám to neskôr môže zdať ako niečo normálne. Venovala som sa odborne trans tematike, poznám osobne trans ľudí a dielo som si prečítala zo zaujímavosti, ako bude životná cesta autora opísaná. Knihu som čítala dávnejšie, asi pred rokom.. takže ju hodnotím odstupom času.
V diele vidieť, že autor je umelecky založený. Avšak na mňa je kniha príliš emocionálna, čo nemusí znižovať jej hodnotu, ale moje hodnotenie vyplýva práve z môjho subjektívneho vkusu.
Za listem list
  6. 11. 2016, 16:06
Knih s touto tematikou u nás není mnoho a tato byla velmi niterná a krásná. Užívala jsem si vtipnější i smutné části. Ucelená recenze je pak na našem blogu: http://za-listem-list.cz/klec-pro-majaky/
Knize nedávám žádné hodnocení, neboť hodnotit něčí život je velmi těžké. Musím však říct, že mě velmi oslovila a zanechala hluboký dojem.
shark!
  26. 12. 2012, 14:40
Čtivá kniha, zajímavý příběh, víc takových osvětových knih.
Ještě jsem to nedočetla, ale i tak můžu říct, že Mikovi moc fandím. Často se mi chtělo brečet spolu s ním; i jsem se radovala s ním za každý jeho byť sebemenší úspěch.
Literárně se mi to moc nelíbilo, kniha je plná klišé a patetiky, ale tenhle fakt odpouštím, protože Mike není spisovatel, pro mě spíš zapisovatel svého života. A je dobře, že v sobě našel sílu tohle napsat - nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli mnoha lidem, kterým svou knihou otevře oči.
spagetka
  18. 4. 2011, 17:49
Před pár dny jsem to dočetla.Chvílemi to vypadalo,že ani nedočtu-pauzy na vybrečení...Já svou sexuální orientaci nemám sama ještě příliš ujasněnou,zatím se pasuji spíš mezi asexuály,takže vím,jaké to je žít v nejistotě,co jsem to vlastně zač.A tím spíš obdivuji,když to někdo dokáže takto otevřeně,a ještě s humorem popsat.