Velké dámy, malé ctnosti

Velké dámy, malé ctnosti Originální název: Grandes dames, petites vertus

Domino - 2002
ISBN: 80-86128-77-6

Domino (2002) 80-86128-77-6 252

Královské dvory byly odnepaměti místem, kam se upíraly zraky všech lidí. Pod pečlivým drobnohledem se ocitaly zejména velké dámy, které jako nástroj moci používaly intriky, milostné pletky, a někdy se dokonce neváhaly uchýlit ani k vraždě. Autorka nabízí čtenářům devět poutavých příběhů z francouzských dějin, které odhalují rub života slavných osobností. Projdeme se šesti staletími na královském dvoře, kde hranice mezi tím, co je morální a co ne, byla nezřídka určována přáním velkých dam, které mnohdy oplývaly jen malými ctnostmi. (Založil/a: shenandoah)

Silencia
  29. 11. 2013, 0:13
Mě to vážně nebavilo. Nedokázala jsem to dočíst. S každou další povídkou bylo těžší a těžší číst dál. A to přitom historické královské prostředí miluju. Spíš to bylo všemi těmi cizími jmény, které jsem od sebe nedokázala rozeznat, pak hodně francouzského prostředí, které nemám ráda a jistě také podobností povídek.