Pán světa

Originální název: The Master of World

Grada - 2010
ISBN: 978-80-247-3694-5

Grada (2010) 978-80-247-3694-5 72

Pro čtenáře od 9 let jsme připravili komiksové zpracování dobrodružného románu Julese Verna, zakladatele klasické sci-fi literatury. Zapadlé americké městečko je uprostřed klidné noci probuzeno děsivými zvuky. K smrti vyděšení obyvatelé vyprávějí o hřmění a hrůzném lomozu a také o oslnivé záři, jež měla vycházet z nedaleké hory. Washingtonský federální vrchní inspektor John Strock je pověřen prošetřením celé události. Vydává se na místo činu, aniž by měl sebemenší tušení, jak ohromující tajemství bude muset odhalit. Během vyšetřování se začínají po celé zemi objevovat další nevysvětlitelné jevy. Nevídané lodě, úžasně rychlá auta a létající stroje, to vše postupně zapadá do detektivovy skládanky. Strockovi postupně dochází, že je mezi těmito událostmi hlubší souvislost a snaží se jí přijít na kloub. Uspěje ve svém pátrání? Nebo Pán světa dostojí svému jménu a spravedlnosti unikne? (Založil/a: Antonín)

Jules Verne Jules Verne
*08.02.1828 - †24.03.1905