Zvířata jsou naši bližní

Zvířata jsou naši bližní
Originální název: Zvířata jsou naši bližní

Práh - 2010
ISBN: 978-80-7252-317-7

Práh (2010) 978-80-7252-317-7 248

Knížka „Zvířata jsou naši bližní” je soubor krátkých kapitol vybraných z děl známých humanistů, filozofů a křesťanských myslitelů. Svým námětem je to kniha na našem knižním trhu nejen do značné míry jedinečná, ale nadmíru potřebná. Nutí čtenáře k vážnému zamyšlení nad životem zvířat v dnešní materialisticky zaměřené společnosti, nad jejich osudem a bezohledném využívání v různých odvětvích lidského konání, a to zvláště v soudobém systému živočišné výroby. Knížka je výzvou ke změně našeho vztahu k mimolidským stvořením, k soucitu s jejich utrpením a k odpovědnosti za jejich ochranu. Jan Čejka, autor tohoto souboru, po dlouhá léta pracuje v ochraně zvířat ve Spojených státech, věnuje se humánnímu vzdělávání na školách a svými články přispívá ke všeobecné nápravě vztahu člověka k přírodě a jejím tvorům. (Založil/a: Antonín)

Jan Čejka Jan Čejka

whack
  24. 9. 2015, 19:33
"Tato kniha je psána především pro ty, kteří prožívají zklamání nad lhostejností církve a kteří se potřebují zahledět nad církev a najít oporu v Písmu, jehož pravá zvěst byla tak často církví potlačena." Vždy, keď čítam takéto spisy, srdce mi obmäkne k pojmu viera svätá - keď človek vie, že niektorí jednotlivci nie sú pokrytci a berú na vedomie aspoň ten základný boží zákon - nezabiješ. Nemôžem si pomôcť, ale aj napriek tomu mi to všetko nejako smrdí antropocentrizmom, proste sa mi to s vierovyznaniami spája. Ale určite odporúčam túto knihu podsunúť otcovi alebo mame, ak je veriaca a ohŕňa nos pri zmienke o vegetariánstve. Taktiež odporúčam každému, kto sa zaujíma o religionistiku.