Modrá jako indigo

Originální název: Indigo Blue

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-708-1

BB art (2006) 80-7341-708-1 184

Maminka dívky jménem Indie zbožňuje modrou barvu. Stejně tak zbožňuje i všechno, co ji má – modré ptáčky salašníky, modré zvonky v trávě, modré nebe. Zbožňuje tu barvu natolik, že podle ní pojmenovala i své dvě děti, Indigo a Misti – dva odstíny modři, zvláštní a magické. Indie má maminku moc ráda. Jenže modrá není vždycky barvou štěstí – a v životě její mámy je spousta smutných věcí. Teď po nich chce, aby se ze dne na den odstěhovali z jejich krásného domu a aby Maxe – mámina přítele – nechali tam, kde je. Indie už záhy, v omšelém starém bytě s nevrlým sousedem za zdí, v bytě, kde nefunguje topení a k jídlu jsou jen sušenky, postupně zjišťuje, že její máma má tajemství – důvod, kvůli kterému skutečně musela odejít. Indie už nesmí dopustit, aby se její maminka znovu přiblížila k Maxovi – jinak se stane něco strašného. (Založil/a: Teia Warrilow Gingl)

Cathy Cassidy Cathy Cassidy
*13.06.1962

kajas1993
  23. 8. 2012, 11:25
Docela napínavá knížka o dvou sestrách a jejich mamince, které utíkají před matčiným přítelem. Max je ale najde, matku pozve na večeři, ze které se nevrátí, a starší Indie se musí postarat o malou Misti.
Luciferka
  1. 10. 2012, 13:42
Tuto knihu jsem četla už dávno. Doporučila mi ji kamarádka, které se moc líbila. Nakonec mě taky, proto doporučuji :)