Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly

Podtitul: Jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly

Computer Press - 2007
ISBN: 978-80-251-1747-7

Computer Press (2007) 978-80-251-1747-7 248

Chcete mít s dětmi přátelský vztah, a současně chcete, aby vás děti poslouchaly, respektovaly a důvěřovaly vám? Přejete si děti dobře vychovat, ale nechcete potlačovat jejich osobnost? Tato kniha sklízející chválu dětských psychologů, psychoterapeutů a rodičů na celém světě vás naučí, jak lze mít hodné děti i bez trestání a křiku.
V knize naleznete:

Jak v dětech podporovat zdravou sebedůvěru, ale nevychovat z nich rozmazlené jedince.
Jakým způsobem můžeme dosáhnout přátelské spolupráce s dětmi a jak je učit samostatnosti.
Cvičení, ve kterých si uvědomíte chyby, jichž se případně dopouštíte při jednání s dítětem.
Jak namísto dlouhého vysvětlování zákazu pomůžeme dítěti splnit jeho přání alespoň v představách (abychom mu usnadnili přijetí zákazu a vyvarovali se konfliktu).
Otázky, které vám umožní vžít se do pocitů dítěte, abyste lépe pochopili jeho chování.
Řadu skutečných příběhů s typickými situacemi z každodenního života.
Vzorové dialogy ukázané v kreslených scénkách.
Jak reagovat, přijde-li za vámi dítě s problémem, a jak tento problém řešit.
Inspiraci i pro řešení mezilidských vztahů mezi dospělými a pro posílení sebevědomí méně průbojných jedinců. Metody se dají uplatnit na jakoukoliv věkovou skupinu.

Pro české čtenáře upravila dětská psycholožka Mgr. Jana Vysloužilová. (Založil/a: bokul)