Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Úsměv sluší zločincům, Dvojí přiznání, V nejlepších rodinách

95%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Úsměv sluší zločincům, Dvojí přiznání, V nejlepších rodinách
Autor:


Nejnovější vydání:
BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-866-1
Počet stránek: 512
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2011) 978-80-7381-866-1 512

V hlavní roli Nero Wolfe vs. Arnold Zeck Není pochyb, že Nero Wolfe je moderním americkým protějškem Sherlocka Holmese. Podobně jako gentleman z Baker Street má své podivnůstky, stejně jako on často zná řešení případu dávno předtím, než se mu podaří opatřit si nezbytné důkazy. A má i svého „Moriartyho“, mocného krále newyorského podsvětí Arnolda Zecka, o němž se povídá, že si platí dvacet zastupitelů ve Sněmovně reprezentantů. Nero Wolfe s ním netoužil zkřížit zbraně, ale třikrát ho k tomu okolnosti donutily.

ÚSMĚV SLUŠÍ ZLOČINCŮM
Přišel čas zaplatit daně, jenže stav Wolfova bankovní konta je neutěšený. Archie Goodwin proto svého šéfa dovedným pošťuchováním přiměje, aby se poohlédl po výnosné zakázce na detektivní práci. Nedávná vražda, ke které došlo při živém vysílání oblíbeného rozhlasového pořadu, se pro tento účel skvěle hodí. Aspoň se to tak nějaký čas jeví, než se v telefonu ozve pomalý, precizní, jako týden stará mrtvola ledový hlas pana Z., kterému Wolfovo pátrání kříží plány.

DVOJÍ PŘIZNÁNÍ
Do Wolfovy kanceláře přichází nervózní milionář, jehož dcera se zahazuje s mladíkem nevalné pověsti, o němž se dokonce proslýchá, že je komunista. Nero Wolfe bez velkého nadšení souhlasí, že nápadníka prověří a pokusí se najít způsob, jak pobloudilé dívce otevřít oči. Jenže v průběhu pátrání dojde k vraždě a uprostřed noci někdo rozstřílí samopaly střešní skleník s Wolfovými milovanými orchidejemi. Jak Wolfa upozorní Arnold Zeck, ta noční střelba byla jen první varování…

V NEJLEPŠÍCH RODINÁCH
Paní Rackhamová požádá Nera Wolfa, aby diskrétně zjistil, odkud získává peníze její o mnoho let mladší manžel. Archie Goodwin se pustí do pátrání na venkovském sídle Rackhamových, kde se sešli rodinní příslušníci a přátelé, jenže paní Rackhamovou někdo zavraždí. Když se Archie vrátí domů, najde vstupní dveře dokořán. V domě ho čeká jen vyděšený kuchař Fritz, ošetřovatel orchidejí Theodor a vzkaz od Wolfa, že odjel a nikdo po něm nemá pátrat. Jisté je jedno: Wolfovo nečekané rozhodnutí nějak souvisí se Zeckem. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gigant
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 11. 2016, 20:03
Obsahuje spoiler spoiler
Obsahuje mírné spoilery

Příběh "V nejlepších rodinách" je určitě nejlepším stoutovým románem. Nejen tím, že dojde k finálnímu střetu Nera Wolfa a Arnolda Zecka (a je to souboj mozků, ne svalů), ale tím, jakým způsobem je schopen Wolfe obrátit vzhůru nohama vše, co jste si o něm kdy mysleli. Proto nedoporučuji knihu číst jako kusovku, bez znalosti předchozích příběhů. Hlavně proto, že v tomto románu se Wolfe neomezuje jen na sezení u piva a řešení případů od stolu, což z knihy dělá výjimečný kus v autorově tvorbě.

5* - 100/100.
stepuli
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 2. 2014, 20:15
Nera Wolfa jsem si zamilovala hned u prvního příběhu. Muž s genialitou Sherlocka Holmese a manýry Hercula Poirota, který řeší zločiny ze svého křesla za pomoci očí a uší svého věrného společníka. Rex Stout našel další věrnou fanynku svých příběhů.