Orel Deváté legie

Poprvé vydáno celosvětově: 1954

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-889-0

BB art (2011) 978-80-7381-889-0 200

Římskou Británií zmítají nepokoje Devátá legie se vydala na mlhou obestřený sever Británie – a nikdo o ní už nikdy neslyšel. Čtyři tisíce mužů zmizely a s nimi i jejich standarda – orel. Tuto záhadu nikdo nedokázal objasnit… Marcus musí vypátrat, co se stalo s jeho otcem, který ztracené legii velel. Vydává se proto do neznámé země na nebezpečnou výpravu a nikdo nepředpokládá, že se z ní ještě někdy vrátí. Orel Deváté legie je považován za jednu z nejlepších knih pro mládež vydanou ve dvacátém století. Po celém světě se jí prodal více než milion výtisků. (Založil/a: Antonín)

Rosemary Sutcliff Rosemary Sutcliff
*14.12.1920 - †1992

janeicka
  9. 4. 2013, 23:11
Nejdřív jsem viděla filmové zpracování, které se mi svým příběhem moc líbilo, a proto jsem později sáhla po předloze, která mne ale trochu zklamala... Je pravda, že kniha je psána spíš pro mladší čtenáře, takže je děj poměrně jednoduchý a jasný, některé aspekty filmu dobře dovysvětluje, ale jinak jsem hodně litovala, že ty (podle mne) nejlepší akční scény v knize vůbec nejsou a knižní příběh vlastně skončí trochu jinak než filmový, který se mi líbil víc. Je to poprvé, co jsem byla zklamaná knižní předlohou, a ne natočeným filmem, ale i tak průměrná dobrodružná knížka pro mládež.
Babsi
  18. 5. 2012, 21:55
Mě se tato kniha moc líbila, dokonale jsem si zamilovala postavu Marca. Bohužel po zhlédnutí filmu jsem byla rozčarovaná, protože konec filmu byl naprosto změněný. Marca hrál můj neoblíbený Ch. Tutum a tak můžu s klidem doporučit knihu, ale pokud do filmu vkládate velké naděje budete zklamáni.
lesky
  15. 4. 2012, 13:43
Kniha spíše pro náctileté. Ani nevím proč jsem po ní v knihovně sáhl. Nicméně začátek mě docela bavil, ale poté už celkem nuda. Kniha pojednává o římské legii, která v daleké Británii brání svá území. Hlavní hrdina se po vojenské službě vydává do hlubin divočiny neobsazené římskými vojsky, aby našel zástavu - orla, který se ztratil s šesti tisíci vojáky před dvaceti lety. Zástavu nesl otec hrdiny a ten chce navrátit otcovu čest a slávu tím, že zástavu donese zpět k římským državám.
Matěj Horký
  26. 11. 2016, 16:18
Orel deváté legie je jedna z tisíců knih o starověkém Římě.Je mi teprve třináct a už jsem přečetl více knih než mí spolužáci.Mě osobně to nedělalo problémy a musím říct že Orel je velice zajímavá knížka.
klarinka zirafka
  10. 6. 2013, 20:47
no já osobně si myslím,že tato kniha je velmi dobře napsaná i když si myslím že mladší čtenáři by některé utržky nemuseli chápat