Roztomilé malé lhářky

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-899-9

BB art (2011) 978-80-7381-899-9 264

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství. (Založil/a: Antonín)

VerenaLord
  21. 5. 2013, 12:29
Jediné, co mě na téhle knize baví, je rodící se zajímavý příběh opředený tajemstvím. Bohužel celkové zpracování je určeno poněkud mladším, než jsem já a dle toho je také laděn obsah - zdrobněliny, přemíra značek, zboží, butiků...
Lucy Sisk
  5. 9. 2015, 18:18

První díl Roztomilé malé lhářky je jako popis celého prvního dílu, který odvysílala televize. Tato kniha od Sary Shepard vyšla v roce 2006 a i dnes se dají najít nové příběhy o dívkách - Arii, Alison, Emily, Hanně a Spencer -, které věděly víc než by měly a zároveň míň na to, aby se mohly ochránit.

Kniha je psána z pohledu všech dívek, ve 3. osobě, čísla jednotného. Je to vzrušující, zejména proto, že nemusíte hádat, co si tom či onom ta druhá myslí. Na začátku jsou dívky s Alison v šesté třídě a Alison má také svoje chyby. Rozhodně to není holka, se kterou byste chtěli být nepřátelé. Ani přátelé to s ní nemají jednoduché - šikana nikdy neomrzí, pokud se díky ní cítíte lépe (Alison).
MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 9:08
Časem jsem musela změnit své hodnocení. Seriál natočený podle knihy je dobrý, ale kniha pokulhává. Je to stupidní a hloupé. Může se to líbit tak 13-ti letým dívkám, které se odtrhnou na chvíli od Brava.
DanielOsbourne
  11. 2. 2013, 18:44
Je pravda, že je to velice jednoduchá kniha. Co mi vadí, je věc, že kniha je vážně psaná pro jistou věkovou skupinu, ikdyž příběh má na víc. Nejhorší jsou zdrobněliny tipu:" šla do svého pokojíčku." To mě celkem lezlo na nervy...snad ještě víc, než dokonalý popis, jak vypadají věci na dívkách a od jaké značky jsou, či jaký mobil že to vlastní. Vydržel jsem číst jen proto, abych zjistil kolik to má společného se seriálem, který je stokrát lepší. Společného to má sice dost, ale celá kniha je v podstatě první epizoda seriálu, kdy se občas objeví příběh z jiného dílu. Takže pokud sledujete seriál, je celkem zbytečné číst. Přesto bych zkusil 2 díl knihy, abych zjistil, či se něco zlepší, nebo se holky sejdou opět jen v jedné kapitole.
zarran
  11. 9. 2011, 23:05
Seriál neznám, knížka je psaná hodně jednoduše, vadí mi neustálé zdůrazňování značek oblečení, parfémů, luxusu, kult štíhlosti ("Nosila obdivuhodnou velikost 34.") apod.
Autorka se sice pokusila do příběhu vtěsnat i témata, která asi hodně dospívajících trápí (bulimie, sebepoškozování, tápání ohledně sexuální orientace apod.), ale přesto kniha vyznívá velmi povrchně... až hloupě... velká snobárna.
Beornottobe
  13. 3. 2012, 21:11
Mně přijde, že je ta kniha psána jen tak stručně, bez pořádného děje a zabývají se v ní hlavně hloupými maličkostmi. Všechny 4 holky jsou strašně povrchní a jednoduché, všechny kouří, nosí nejlepší oblečení, okukují nejlepší kluky a to je asi děsně in.
Asi to moje zklamání přišlo kvůli seriálu, který je propracován mnohem víc do hloubky a hlavně mnohem zajímavěji.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:09
Tuto knihu jsem si zkrátka musela přečíst, když jsem poprvé viděla seriál Pretty little liars, který mě opravdu baví. Docela mě dostalo, že seriál je věrná kopie knihy. To bych nečekala! Dnes je to fakt rarita :D.
Hrozně se mi líbí celý ten nápad, že každý má své tajemství, které není v bezpečí, dokud nejste mrtví.
Míša.L
  29. 6. 2013, 18:01
Mám ráda seriál a proto jsem si řekla, že si přečtu i knížky. Byla jsem ale hodně zklamaná. Knížka byla nudná a taková zmatená... :)
pravablondska
  19. 2. 2012, 13:58
Jako první jsem viděla první sérii seriálu a můžu říct že je naprosto podle knihy přesně jsme věděla co mám čekat.
Ale než se budu dívat raději si první přečtu další knihy. Už se na ně moc těším:)
viku
  20. 5. 2016, 21:42
Po pravdě se mi mnohem víc (i po přečtení) líbil seriál
Kris Vaňková
  27. 5. 2016, 22:43
Do knížky jsem se dala kvůli tomu, že se mi líbil seriál, ani jsem od toho moc nečekala a je to dobře. Příběh dobrej, ale jinak je to jedna z nejhůř napsaných knížek, co jsem četla. Divím se, že tohle někdo vydal. Víc, než na děj a popis situace se autorka soustřeďuje na to, aby vypsala všechny nóbl značky, co zná (což asi patří k žánru, ale mě to prostě nezajímá, nebaví), postavy mají na každé stránce jiné tělesné parametry - jak se stihla Emily ze zrzky hned změnit na blondýnu a pak na brunetu? V jednom odstavci dokonce na Spencer, ale možná jsem měla špatné vydání. Nevím, no. Budu to číst dál, ale jen abych mohla srovnávat se seriálem.
Adela1804
  3. 11. 2013, 11:48
Knížka mě přestala bavit snad už na 10. stránce. Možná je to tím, že jsem před jejím přečtením viděla seriál, možná ne. Odradila mě velká odlišnost od seriálu, který má mnohem propracovanější děj, kdežto knížka je strohá a bez nápadu - celkově mi to připadalo nudné. Nerada to říkám, v tomhle případě ale musím - v knize (na to, že seriál je podle ní natočen) jsem se neskutečně zklamala.
hysteric.widow
  24. 6. 2012, 22:45
Příběh docela zajímavý, ale styl psaní... WTF!? Takhle jsem možná psala já ve dvanácti. Utěšuju se tím, že to takhle snad zpackala překladatelka než samotná autorka.
Yadnee
  25. 6. 2011, 13:06
Protože sleduju stejnojmenej seriál, čekala jsem i od knížky něco víc. Že mě překvapí stejně jako seriál. Ale zklamala mě, nedokážu se zbavit pocitu, že je to knížka psaná pro dvanáctiletý puberťáky.
chatka-r
  2. 4. 2011, 14:23
Knížka mne vůbec nezaujala. Jelikož sleduji seriál, který je naprosto skvělý, napínavý a hlavně zajímavý, knížka mi přijde jako psaná pro 12-leté holky a hodně zmatená.