Spirála 2

Spirála 2 Originální název: Uzumaki Volume 2

Zoner press - 2010
ISBN: 978-80-7413-116-5

Zoner press (2010) 978-80-7413-116-5 200

Městečku Kurouzu není dopřána ani chvíle oddechu. Spirály získávají na síle a pod jejich neblahým vlivem se obyvatelé mění. Psychicky i fyzicky. Do noci září podivné světlo z černého majáku, které lidem vymývá mozky, studenti místní školy se mění v hlemýždě. Nad Jezírkem vážek ve spirále krouží mračna komárů toužících po lidské krvi. Kolem nemocnice se začínají objevovat první mrtví, vysátí do poslední kapky, a Kirie začíná pochybovat o své příčetnosti. Neznámé síly jí usilují o život a její okolí se mění v bizarní panoptikum plné strachu a hnusu. Jen díky příteli se jí daří unikat zlověstné moci, která čím dál rychleji mění celé Kurouzu. Začtěte se do druhého dílu grafického románu známého japonského autora hororů, Džundžiho Itóa.
Tato kniha je vytištěna ve stylu „manga“, v autentickém japonském formátu zprava doleva. (Založil/a: Michiyo)

#manga
Džundži Itó Džundži Itó
*31.07.1963

antoniana
  17. 12. 2015, 9:53
Dvojka nic nového nepřinesla, opět se jedná o jednotlivé příběhy. Utkvěly mi hlavně dva - šneci (vážně, vážně, vážně to bylo dost nechutný) a komáři, zvláště tato povídka mi přišla vykreslena s morbidní přesností. Kdybych zažila to, co Kirie dávno bych si hodila mašli nebo by mě museli hospitalizovat na psychiatrii. Je zajímavé, že její kamarád nějaké to psychické stigma má, ale s Kirií žádná událost ani nehne.
Desmond
  28. 1. 2014, 11:25
Atmosféra příběhů Spirály graduje. Bohužel jen to. Jednotlivé epizody sice mnohdy oplývají větší dávkou bizarnosti a děsivosti než v předchozí knize, nic dalšího však na čtenáře nečeká. Hlavní hrdinka Kirie konečně začne sama jednat, jako by ale ustrnuli všichni ostatní obyvatelé městečka. Nikdo nepátrá po příčinách podivností, navíc předchozí události se jim ihned vykouří z hlavy.
Čekal jsem, že druhý díl nabídne výraznější dějový posun. Ten ale patrně přinese až díl třetí. Snad.