Audrey Hepburn

Originální název: Audrey Hepburn: An Intimate Portrait

Baronet - 1994
ISBN: 80-85621-93-2

Baronet (1994) 80-85621-93-2 212

Monografie je kultivovaným vyprávěním o zajímavém osudu ženy, která prožila období slávy i nouze a v zápasech s fyzickými i psychickými chorobami našla štěstí ve službě hladovým a postiženým. (Založil/a: nerusa)

#film

Peetuliska
  22. 2. 2014, 11:40
Životopis křehké a překrásné Audrey Hepburn. Čteno jedním dechem. Doporučuji všem, kdo se o danou herečku zajímá.
Ramirez85
  6. 12. 2013, 11:36
Narozdíl od biografie od Barryho Parise je tato psána docela v bulvárním stylu, až to chvílemi vypadá, že si nějaké pasáže autorka malinko přibarvila. I tak, samozřejmě hlavně díky tomu, že je to životopis právě o Audrey, se četla jedním dechem a i když pro mě už nepřinesla moc nových zajímavostí anebo poznatků, určitě se k ní ještě v budoucnu vrátím.
vanitywhore
  14. 9. 2011, 14:08
Kniha,kterou jsem zhltala asi za den.. jen se mi tím potvrdilo,jak výjimečná a nezapomenutelná Audrey byla.
nerusa
  10. 4. 2011, 18:31
Tahle kniha vyvolala rozruch a řadu diskusí, neboť vyšla až po smrti herečky a řada lidí zpochybňovala její autorizaci.
Nemohu posuzovat, zda si autorka knihy nevymýšlí, neboť život Audrey mi není dopodrobna znám, vlastně znám jen její filmy, jako mnoho z nás. Také jsem zatím nečetla žádnou jinou knihu o jejím životě. Možná proto trochu nekriticky dávám čtyři hvězdičky v hodnocení.
Nicméně se mi líbilo, jak autorka herečku vylíčila..jako sice křehkou ženu zmítanou nejrůznějšími, zejména citovými, strastmi, ale také jako ženu překvapivě silnou. Osobně pochybuji, že bych byla schopna přežít válečné běsnění jen s cibulemi tulipánů k jídlu... hluboce smekám.