Zasvěcení

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-7447-030-1

Albatros (2011) 978-80-7447-030-1 232

Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň. (Založil/a: Michiyo)

Bloodym
  10. 12. 2013, 13:35
Od Tajného kruhu mě narozdíl od Upířích deníků neodradila anotace. Byla jsem zvědavá, protože jsem sledovala seriál. A musím říct, že se to od něj dost lišilo.
Ruxandra
  7. 4. 2011, 9:59
Po zklamání z prvního dílu Upířích deníků jsem se i tak odhodlala vzít do ruky tuto knihu. Ale ani tady se žádné nadšení nekonalo. Když jsem se ani po druhé kapitole nezačetla a příběh mě ničím nezaujal, vzdala jsem to.
Ann-K.
  17. 7. 2012, 0:06
Ikdyž jsem přečetla jen první díl, mohu říct, že se mi tenhle příběh líbil. Jen jsem něměla na nekonečné trápení Cassie v dalších dílech, a tak jsem se raději ani do dalších ani nepouštěla.
trynitrix
  29. 10. 2011, 14:53
Ale docela to ušlo rychle přečtený a příběh vyvýjejcí i když Cassie to trošku trvalo dýl "o co jde" na to že se ji všechno možný honilo hlavou ale zatím se to drží jsem zvědavá na druhý díl hlavně aby to nedopadlo jako u deníku první díly šly a pak to byla fantasmagorie :-D měla jsem tu trpělivost do 6 dílu :-D jen mi přijde že ta spisovatelka píše tak nějak zvláštně v jednu chvíli třeba nevím o kom mluví ským mluví nebo kdo nebo jestli to je tím překladem.
Barborelka
  31. 5. 2011, 10:29
Souhlas s Ruxandou. I já byla zklamaná z Upířích deníků a sáhla i po tomto počinu.S nadějí na zlepšení. Ale bohužel mě kniha vůbec nenadchla a neupoutala. Je to takové namastné a neslané. Bohužel Smith nebude autorka podle mého gusta...
Eirene
  7. 6. 2011, 19:24
Souhlasím s předchozími komentáři, knížka nemá žádný spád. Knížku jsem četla před pár dny, ale už z ní nic nevím, Upíří deníky byly lepší (i když ani ty nejsou žádná sláva).
Katy02
  2. 3. 2015, 13:52
No, tak tuto knihu jsem si doslova "vydupala", protože jsem sledovala seriál, který mě velice bavil a chtěla jsem tedy i knihu. Bohužel přišlo zklamání. Kniha se neskutečně moc lišila od seriálu. Už jenom tím, že v seriálu má Kruh 6 členů, zatímco v knize 12. Kniha se mi líbila, když jsem ji četla, stejně tak i další dva díly ( do více dílu jsem se nepouštěla). Ovšem teď jsem se v čtení posunula zase na trochu jinou úroveň a knihu bych si znovu nepřečetla. Když se nad ní zpětně zamyslím, přijde mi nudná. Kdybych srovnávala seriál a knihu, tak by nad ní jako jedna z opravdu mála knih vyhrála televize.
Miffyna
  27. 12. 2014, 16:35
Dívala jsem se na seriál a když skončil přečetla jsem si knížku a udělala jsem dobře...:) celkem se od seriálu liší a je to dobře protože je lepší moc pěkná kniha od skvělé spisovatelky :))
Rony16
  20. 2. 2013, 13:06
Opravdu originální příběh, s trochou temna a spoustou napětí a samozřejmě romantickou zápletkou. Zamilovala jsem si postavu babičky, která sice nehraje hlavní roli, ale líbí se mi jak Cassie nenápadně přidává vodítka. Je to skvělá knížka, ale těžko popisovatelná, aneb kdo nečetl nepochopí...
Misell
  12. 4. 2012, 21:24
Další knížka od skvělé spisovatelky.Knížka má krásný děj a je krásně napsaná.Navíc si i umím představit místa a to se u mě cení.Můžu doporučit.Vtáhne Vás do děje!:)
Zuziiik
  6. 4. 2012, 9:47
Na tuhle knihu jsem dostala úžasné doporučení a bylo mi oznámeno že oproti deníkům je to absolutní bomba. A to se také stalo. Kniha je moc pěkná. Koupila jsem si jí v úterý a dočetla ve čtvrtek. Už se těším až budu číst další díl. Jediné co bych vytkla. Čekala bych trošku akčnější. Jinak super =))
MaiQa
  18. 7. 2011, 18:08
Musím přiznat, že jsem se bála si knihu vůbec půjčit v knihovně. L.J. Smith mě zklamala jejím napsaním knižních upířích deníků a tak jsem se bála, že tak dopadne i tahle kniha. Musím ale říct, že mě docela překvapila, sice se v ní nic převratného neodehrávalo, ale byla napsaná opravdu úžasně a těším se na další díl. Doufám, že ho Smithová nezničila. Z knihy mám zatím pocit, že právě ona měla u nás být vydána jako první, protože je lepší než upíří deníky.
Anetka888
  17. 3. 2011, 17:41
Polovinu času nemá hl. hrdinka tušení, že je čarodějka, a ani když už to konečně zjistí, mě to nezačlo nijak extrémně bavit. Docela nudný děj a skoro žádné napětí. Nezajímavá hl. hrdinka. Doufám, že v dalších dílech se to trošku "rozjede".