Temný anděl

Poprvé vydáno celosvětově: 1982

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-7447-021-9

Albatros (2011) 978-80-7447-021-9 200

Temní andělé jsou skuteční! Existují! Eoduin se posmívá příběhům a pohádkám staré chůvy, ale co když je v nich ukryto kruté zrnko pravdy? Její služebná Aeriel až příliš brzy zjistí, že temní andělé jsou smrtelně skuteční. A neskutečně krásní! Vampýr odnese Aeriel na svůj hrad, kde musí sloužit jeho třinácti manželkám - přízrakům bez krve a duše. Aeriel je omámena magickou přitažlivostí temného ikara a nedokáže se mu vzepřít. Bolestně si však uvědomuje, že ho musí zabít! (Založil/a: Michiyo)

Meredith Ann Pierce Meredith Ann Pierce
*05.07.1958

teola
  26. 4. 2012, 17:01
Těžko zařaditelná kniha. Jsem z ní trochu na rozpacích - část mě, ta víc dětská část, jí nedokáže upřít kouzlo. Ta druhá část si tak jistá není. Uvidím po dalším přečtení.
Lilithen
  16. 9. 2011, 11:57
Asi jsem na tuto knihu už moc stará. Děj byl velmi předvídatelný, prakticky bez napětí. Chování postav mi přišlo moc šablonovité a nepřirozené, ani styl, jakým je kniha napsaná, mě zrovna nenadchnul. Knihu asi doporučím mladší sestře, které by se mohla líbit.
Laděnka Šušu
  1. 2. 2014, 14:50
Kniha mne zaujala, i její děj, na konci je Ikar proměněn v člověka, což trochu ztratí to kouzlo, kdy byl vlastně "tím zlým".
Každopádně jsem ji četla velmi dávno, a stále si ji živě pamatuji.
Ikarova černá křídla, kdy se poprvé ukáže zpoza křídel hlavní hrdince knihy...
ARosen1
  6. 7. 2016, 12:11
Rozhodně to byla pohádka. Vyříznete si srdce, dáte ho jiné osobě, které jste taky ho vyřízli a oba to přežijete? To jde vážně jen v pohádce.
Saf123
  15. 2. 2014, 11:18
Tuto knihu jsem ani nedočetla, skončila jsem asi 50 stránek před koncem a stačilo mi to. Kniha temný anděl mě velice zklamala, čekala jsem od ní více, přišla mi spíše jako pohádkou než čtením pro náctileté.
RacingF
  18. 6. 2011, 8:48
Kniha mě vůbec nebavila - naprosto nepoutavý děj, nesmyslný příběh, konec se dal předvídat hned na začátku. Knihou jsem se nakonec prokousala, ale činilo mi to velké potíže. Nevím, jestli si něco, od téhle spisovatelky, v budoucnu znova přečtu