Nefertiti - Dcera věčnosti

Alpress - 2015
ISBN: 978-80-7466-738-1

Alpress (2015) 978-80-7466-738-1 392
Alpress (2007) 978-80-7362-439-2 390

Patnáctiletá Nefertiti přijde ke královskému dvoru jako nová manželka následníka trůnu Amenchotepa IV. Velkou sokyní se mladé královně stane první faraonova žena Kija, s níž soupeří o postavení první manželky a vliv u dvora. Nefertiti získává nad svým mužem stále větší moc, ale všechny její děti jsou dcery. Když Kija porodí syna, korunního prince, ctižádostivá Nefertiti spřádá intriky, jak nástupnické uspořádání v Egyptě změnit. Ale s rostoucími ambicemi přibývá i mocných nepřátel... (Založil/a: Antonín)

Nefertari
  6. 5. 2013, 23:08
Když jsem se před několika roky zašla do místního knihkupectví a dívala se po knihách, přitáhla moji pozornost tato od, pro mě do té doby neznámé, autorky Michelle Moranové. Vzhledem k tomu, že mě od dětství fascinuje starověký Egypt, koupila jsem si ji. Knížka se velice dobře čte, k přečtení mi stačilo několik dní a dík ní jsem si oblíbila styl autorky. K tomu je vše popsáno tak, že by člověk neznalý historie tohoto národa nepoznal, co je pravda a co je smyšlené. Mutnedžemet, Nefertitinu mladší sestru, která nám příběh vypráví, jsem si naprosto zamilovala. Nefertiti ne, ta mi sem tam lezla i na nervy, z toho jsem ji zase litovala, ale Mutny si mě získala. Její postava se Moranové opravdu povedla. Doporučila bych všem, kdo mají rádi romány z doby faraónů. Opravdu úžasná knížka, ráda se k ní vracím a jak už jsem předeslala v úvodu, čte se sama.