Vždyť je to hračka

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-0800-8

Knižní klub (2006) 80-242-0800-8 228
Odeon (1971)

Náhoda svede dohromady vysloužilého policistu Luka Fitzwilliama, vracejícího se z Dálného východu do Anglie, a zdánlivě popletenou starou dámu, která mu ve vlaku vypráví neuvěřitelnou historku o sérii vražd ve svém městečku. Teprve náhodně přečtené oznámení v černé kronice podnítí Lukův zájem vyšetřit, zda na jejím příběhu přeci jen není něco pravdy... Nikdo nemůže pochybovat o tom, že Luka čeká nelehký úkol. Vždyť - jak pravila stará dáma - když vás nikdo nepodezřívá, je zabíjení vlastně hračka.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

CarolineS
  22. 11. 2012, 17:41
Tak tohle byla jednoznačně dosud nejlepší detektivka od Agathy, kterou jsem četla. Fakt doporučuju, stojí to za to!
Venceslao90
  10. 6. 2012, 0:44
Snad jediná detektivka od Agathy, kde se mi podařilo předem určit, kdo je vrah :).......................
JarKun
  19. 5. 2013, 12:48
Výborná detektivka, ale to je asi u Agathy docela normální hodnocení :)) Navíc mám rád Anglii, takže se po anglickém městečku rád pohybuju třeba jen v knížkách.
trbuch
  13. 3. 2015, 17:35
Klasická Agatha Christie. Trochu méně záživný začátek, než se člověk seznámí se situací a všemi postavami. Pak už to je dobré.
lenulinka.126
  10. 10. 2010, 19:34
Tuhle knihu mám od Agathy Christe úplně nejraději. Příběh je moc pěkně napsán a líbí se mi, že řeší muž a ne nějaký detektiv. Ale Hercule Poirot je taky skvělej.
Matej Trnovec
  13. 6. 2014, 20:48
Kniha dvoch rozdielnych polovíc. Zatiaľ čo v prvej som tápal a nudil sa (nechápal Lukovo správanie a okaté vystupovanie) v druhej som sa začítal a všetko začalo do seba zapadať. Pri posledných kapitolách som bol dosť napätý. Luke a Bridget sú rozhodne sympatické postavy a po čase si na nich zvyknete a obľúbite si ch, no dávam iba za 3*. Z jednoduchého dôvodu. Príšerne krátke. Napínavé vyšetrovanie sa začína až okolo 70-tej strany (!!!) predtým len sledujete zbytočne naťahovaný úvod. A než sa konečne začítate a vžijete je tu koniec. Ale záver bol prekvapivý záhada skvelá, ale od Christie mám predsa len radšej Poirota :)
B.
  19. 6. 2015, 2:33
Pro mě rozhodně jedna z těch slabších Agathiných detektivek. Uhodnout vraha nebylo vůbec těžké už v polovině příběhu, o to bolestnější pak bylo sledovat nekompetentního detektiva proplétat se případem ztíženým jeho vlastními předsuky. A ač vsadit do role hlavního protagonisty osobu daleko podobnější Hastingsovi než Poirotovi či slečně Marplové pravděpodobně bylo autorčiným záměrem, já se v budoucnu raději omezím jen na ty detektivy, kteří mě svým (tupo)vtipem nedohánějí do stavu vražedné zuřivosti. Navzdory tomu Christie je přeci jen Christie. - 65%
Smells
  8. 6. 2011, 14:14
Pro mě po knize Deset malých černoušků,trošku zklamání.Asi jsem neměl začínat od toho nejlepšího,ale přesto velice podařená detektivka,která stojí za přečtení.