Mýty a legendy z celého světa

Mýty a legendy z celého světa
Originální název: Fabuleux mythes et légendes du monde entier

Reader’s Digest Výběr - 2010
ISBN: 978-80-7406-122-6

Reader’s Digest Výběr (2010) 978-80-7406-122-6 351

Na této fantastické cestě minulostí se setkáte s odvážnými rytíři jako Lancelotem či Siegfriedem. Poznáte horoucí lásku Ariadny, Eurydiky, Ginevry či Šahrazády, vypravěčky Příběhů tisíce a jedné noci. Půjdete z dobrodružství do dobrodružství, ať už s Odysseem či Jonášem na moři nebo s Herkulem na zemi. Možná vyřešíte hádanku, kterou dala sfinga Oidipovi před branami Théb. Nezapomenutelné texty, dědictví lidstva – do ruky se vám dostává poklad nedocenitelné hodnoty!

Projdete naší částí světa a objevíte mýty řecké, egyptské a keltské, ve vzdálených krajích naleznete exotické příběhy čínské, arabské, indické, aboridžinské či africké…

Vypravíte se i po stopách bájných světů, jako jsou například Atlantida či prastaré město Ys. S knihou MÝTY A LEGENDY Z CELÉHO SVĚTA se vypravíte na neobyčejnou cestu časem do srdce lidských dějin. (Založil/a: jointtek)

Alain Bellet Alain Bellet
*00.00.1949