Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Poklady faraonů

93%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Poklady faraonů

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2005
Počet stránek: 224
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2005) 224

Po celé naší planetě nacházíme stopy pradávných civilizací; nejslavnější kulturní dědictví nám bezesporu zanechali dávní Egypťané. Vzpomeňme na chrámy a paláce v Karnaku a Luxoru či na jejich nejnádhernější posvátné město Théby, které je po více než tisíc let proslulé po celém světě bohatstvím omračujících monumentálních staveb a nepředstavitelnými poklady, nalezenými v královských hrobkách, včetně té nejslavnější, Tutanchamonově.
Fascinující fotografie v této publikaci představují nejkrásnější památky, které se v Thébách nacházejí. Autorka nás provází městem a seznamuje po řadě se všemi faraony; prozkoumává jejich přínos k bohatství a slávě Horního i Dolního Egypta, nahlíží do jejich hrobek v Údolí králů a přiřazuje k nim královny, konkubíny i úředníky, kteří jim sloužili.
Erudovaný a vskutku zajímavě napsaný výklad umožňuje vidět faraony v jejich historickém a uměleckém kontextu.
Oslava velikého umění a památníků starověkého Egypta ve sbírce více než sto sedmdesáti nádherných barevných fotografií – včetně těch nejlepších snímků fresek, soch, šperků, mumií a lokalit v impozantním krajinném prostředí.
Fascinující přehled jednoho z nejvzrušivějších obřadních komplexů starověku — města Théb na Nilu s jeho nádhernými chrámy a skulpturami i nedalekými hrobkami v Údolí králů a Údolí královen.
Oživuje záhadný svět faraonů jako nikdy předtím v chronologické zprávě o jejich vládě ve světle jejich chrámů, pokladů a hrobek.
Kniha čerpá z nejnovějšího výzkumu a vědeckých prací, aby poskytla obraz monumentálního města Théb a jeho bájných královských pohřebišť v kontextu soudobé vědy. (Založil/a: Jirka3)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace