Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Svět v rovnováze

82%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Svět v rovnováze Originální název: In the Balance
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Nejnovější vydání:
Classic - 2000
ISBN: 80-86139-38-7
Počet stránek: 655
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (2000) 80-86139-38-7 655

Od Pearlu Harbor, k pancéřovým zbraním řítícím se skrze Paříž, k obléhání Leningradu a midwayské bitvě, rozsévá válka po celé planetě obrovité a žhavé plameny zkázy.

Potom - zcela neočekávaně - přichází skutečný nepřítel.

Okupanti jsou nezastavitelní, jejich technologie daleko přesahují vše, o čem člověk vůbec dokáže snít. A nikdy předtím nabylo lidstvo tak rozdělené. Spojenectví židů s nacisty, Američanů s Japonci, Rusů s Němci je naprosto nepředstavitelné.
Avšak další možnost znamená mnohem větší hrůzu.

Jak osud světa pomalu a bolestivě balancuje v rovnováze, očekávají lidstvo šokující změny… (Založil/a: tequilaking)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pend
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 8. 2012, 6:40
Ještěři přicházejí... V tu chvíli se zcela mění průběh války, všechny válčící státy se obrací proti novému nepříteli. Od mistra alternativní historie. Doporučuji.
Gallienus
80% 80% 80% 80% 80%
  29. 7. 2016, 19:19
Originalitu knize upřít nemůžu, ale hlavní klad spatřuji v tom, že se mi velmi dobře četla. Je tam sice vícero dějových linek, přesto nemohu říct, že je nějaká z nich nezajímavá, je to spíše naopak. Velmi zvláštně autor zobrazuje ještěry, na jedné straně jsou technologicky vyspělejší něž lidé, na straně druhé se pomalu učí a chybí jim schopnost okamžitého řešení problémů, jednají nesmírně schématicky a dají se snadno zaskočit v situacích, na které nejsou připraveni. Díky této jejich vadě, tj. malé schopnosti reagovat na neočekávané, má lidstvo šanci se jim nejen postavit, ale i úspěšně čelit. Harry Turtledove prokázal, že fantazie mu skutečně nechybí.
Má jediná výtka je spíše k překladateli, než k autorovi (možná je však chyba u něj). V okamžicích, kdy se ještěři baví mezi sebou, mluví o sobě jako o lidech a ne o Rase, v kontextu to pak vypadá divně, ale to je drobnost.
SGS
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 9. 2016, 12:45
Námět dle anotace měl velice zaujal, ale samotná kniha mi přišla velmi bez spádu a naivní, pokud jsem měl po ruce jiné knihy, nedokázal jsem se přesvědčit ke čtení této, čili nakonec ani nedočteno.
JQuintana
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 5. 2013, 14:17
Nápad je výborný, ze začátku je trošku problém orientovat se v postavách, ale zvyknete si a většina jich bude ve všech osmi dílech (Světoválka + Kolonizace). Hodně dobře jsou popsány vojenské akce (bitvy, partyzánské akce). Škoda je, že se v všech dílech občas omílají dokola stejně věci, typickým příkladem je že skoro všechny díly začínají tím, že velitel Ještěrů se dívá na obrázek rytíře z křížových výprav a je překvapen, že bojují proti tankům a letadlům, je tam toho o dost víc, ale dá se to skousnout. Koment mám stejný u všech dílů.