Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zvrácení rovnováhy

88%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zvrácení rovnováhy Originální název: Upsetting the Balance
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Nejnovější vydání:
Classic - 2000
ISBN: 80-86139-50-6
Počet stránek: 601
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 16x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (2000) 80-86139-50-6 601

Od Varšavy přes Moskvu až po okupované Zakázané město v Číně byly národy světa donuceny uzavřít nedobrovolné spojenectví proti drtivé převaze nepřítele.

Ve Velké Británii a v Německu vytáhli z úkrytů zásoby kdysi zakázaných zbraní a proti nepříteli použili dříve nemyslitelnou taktiku. I když nedostatek pohonných hmot přinutil lidstvo vrátit se ke koním a kočárům, fyzikové horečně pracovali na vytvoření první lidmi vyrobené jaderné bomby - s děsivými výsledky. Město za městem se mění v atomovou pohřební hranici a planeta vybuchuje v ohnivých troskách. Taktika odvážných partyzánů se stává stále důmyslnější, zatímco zoufalá odveta nepřítele se stává stále děsivější.

Dosud nikdo Spojené státy a celý svět takovému nebezpečí nevystavil. Nevymaže krveprolití a ničení celé lidstvo z povrchu Země? (Založil/a: tequilaking)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 8. 2016, 13:10
Válka mezi Rasou a lidmi pokračuje a je stále krutější, první použití atomových zbraní ze strany lidstva vede ke stále silnější odvetě z řad dobyvatelů. Avšak vzrůstající spotřeba zdrojů, dezerce a drogová závislost mnoha vojáků, nutí velení Rasy k přehodnocení strategie, stále častější použití atomových zbraní, nyní pouze v taktických operacích (pro nedostatek konvenčních sil) ničí planetu a zpochybňuje účelnost celé kampaně. Flotila s kolonisty tak může již dorazit pouze k mrtvému světu a celé tažení by se pak změnilo ve strašlivé fiasko...
Harry Turtledove pokračuje ve svém poutavém popisu alternativního světa, byl jsem dost překvapen ukončením některých dějových linek, hlavně té s Jensem Larssenem, přesněji jsem byl nemile rozčarován, na to jakou si dal autor práci s popisem této osoby, která pro mě byla jednou ze stěžejních v celém příběhu, tak její konec byl více než zvláštní...
JQuintana
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 5. 2013, 14:54
Nápad je výborný, ze začátku je trošku problém orientovat se v postavách, ale zvyknete si a většina jich bude ve všech osmi dílech (Světoválka + Kolonizace). Hodně dobře jsou popsány vojenské akce (bitvy, partyzánské akce). Škoda je, že se v všech dílech občas omílají dokola stejně věci, typickým příkladem je že skoro všechny díly začínají tím, že velitel Ještěrů se dívá na obrázek rytíře z křížových výprav a je překvapen, že bojují proti tankům a letadlům, je tam toho o dost víc, ale dá se to skousnout. Koment mám stejný u všech dílů.