Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dobytí rovnováhy

80%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dobytí rovnováhy Originální název: Striking the Balance
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Nejnovější vydání:
Classic - 2000
ISBN: 80-86139-50
Počet stránek: 611
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 16x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (2000) 80-86139-50 611

Když cizí bytosti, vyzbrojené ničivě nadřazenou vojenskou technologií, přepadly na své dobyvatelské výpravě Zemi, síly Spojenců a Osy byly již pohrouženy do krvavého konfliktu - druhé světové války - který zuřil na celém povrchu planety. Pojednou však lidé museli zanechat vzájemného boje a spojit se proti novému, smrtelně nebezpečnému nepříteli.

Od Číny po severní Afriku, od nájezdů kavalérie - "udeř a uteč" - na americkém Západě, po tankové bitvy ve východní Evropě, zuřil celosvětový konflikt. Nyní však porážky na bojištích, nedostatek zásob, partyzánská války na okupovaných územích, vzpoura ve vlastních řadách a atomové útoky donutily vůdce cizích nájezdníků drasticky přehodnotit svou strategii a taktiku. Bude nutno zničit Zemi, aby byla zachráněna...? (Založil/a: tequilaking)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 8. 2016, 14:29
Obsahuje spoiler spoiler Válka na Tosev 3 trvá pro Rasu již příliš dlouho, planetární tažení jež měla invazní flotila dokončit v několika týdnech, pokračuje čtvrtým rokem. Síly Rasy jsou vyčerpané a nedostává se jim zdrojů, stále častější použití jaderných zbraní nyní pouze k taktickým účelům nemůže situaci zvrátit. SSSR, USA i Německo dokázali provést své vlastní jaderné útoky, byť je odveta ze strany Rasy vždy tvrdá a Mnichov, Hamburk, Kodaň, Melbourne, Sydney, Magnitogorsk, Seattle a další sídla na planetě se mění ve spáleniště, je jasné, že tyto údery lidskou rasu na kolena nesrazí. Dokáže se Rasa odhodlat k výrazným ústupkům a dohodnout se lidstvem na společné koexistenci?

Závěrečný díl série je o velkém umírání mnoha postav v knize, hlavně těch z Rasy, přesto bylo ukončení příběhu ze strany autora dobré, nejvíce jsem ocenil rozhodnutí Liu Han ohledně Ttomalse, i přes to co jí provedl, jsem měl tuto postavu opravdu rád, na jeho dějovou linku jsem se vždy těšil, tak jsem její velkorysost kvitoval.
JQuintana
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 5. 2013, 14:55
Nápad je výborný, ze začátku je trošku problém orientovat se v postavách, ale zvyknete si a většina jich bude ve všech osmi dílech (Světoválka + Kolonizace). Hodně dobře jsou popsány vojenské akce (bitvy, partyzánské akce). Škoda je, že se v všech dílech občas omílají dokola stejně věci, typickým příkladem je že skoro všechny díly začínají tím, že velitel Ještěrů se dívá na obrázek rytíře z křížových výprav a je překvapen, že bojují proti tankům a letadlům, je tam toho o dost víc, ale dá se to skousnout. Koment mám stejný u všech dílů.