Z poľovníckej kapsy

Profil knihy je v jiném jazyce

Z poľovníckej kapsy
Originální název: Z poľovníckej kapsy

Mladé letá - 1995
ISBN: 80-06-00603-2

Mladé letá (1995) 80-06-00603-2 184

Začítate sa do tejto knihy a zavonia les, lúčinka sa v každom dennom čase ozýva inými zvukmi, v každej chvíli sa možno dozvedieť niečo zaujímavé o drobných i veľkých, známych i vzácnych obyvateľoch húštin a rúbanísk...Príbehy, ktoré budete čítať sa skutočne stali a hľadajú čitateľov už desiaty raz. Za vznik tejto knihy poďakoval sa spisovateľ Rudo Moric horárovi ujovi Bohdanovi z horárne na Kysuciach. Poďakoval sa nielen za rozprávanie, poďakoval sa ochrancovi krásy a bohatstva slovenskej prírody. Ujo Bohdan sa prihovára i nám - veď príroda dnes je vari ešte ohrozenejšia... (Založil/a: benyy)

whack
  21. 6. 2011, 8:49
"Jedného dňa na ceste na lov nás prenasledovala straka. Vyspevovala a škriekala na celý les. Tak som zložil pušku a bum, ešte sa trepala na zemi, keď sme usudzovali, aká je krásna, aké má pekné pierka. Veď by odplašila všetku zver! V ten deň sme boli svedkami zápasu dvoch nádherných jeleňov na lúke. Po pol hodine zápasenia ľahko zranený slabší srnec odbehol do lesa a víťaz sa majestátne chválil so svojim parožím na lúke. Dal som mu ranu do hrude. Stál nehybne asi minútu, kým padol. Ešte som nikdy nič také nevidel, bol nádherný." čítal som to už dávno, toto si z toho pamätám, bolo mi zle. Toto je láska k zvieratám? Sú to zvrhlí psychopati.