1989 - rok, který změnil svět

Originální název: The Year that Changed the World

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2778-8

Knižní klub (2010) 978-80-242-2778-8 288

Americký novinář Michael Meyer se osobně setkal s mnoha zajímavými lidmi a prožil dramata roku 1989, která vedla k pádu Berlínské zdi, k ukončení studené války a k pádu komunismu ve Východní Evropě. Osobně se také setkal s mnoha protagonisty roku 1989 (Miklosem Némethem, Václavem Havlem, rumunským diktátorem Ceauseskem). K událostem popisovaným v díle se autor vrací s odstupem dvaceti let. Kniha se velmi dobře čte a dozvíme se z ní mnoho zákulisních informací, ke kterým bychom se běžně nedostali. Přínosem je osobní zkušenost autora a pohled „zvenčí“ – názor Američana a novináře. Pro nás jakožto obyvatele dotčeného regionu a nepřímé účastníky zachycených událostí je dílo mimořádně zajímavé vylíčením událostí roku 1989 v celkovém kontextu tehdejšího Československa a okolních zemí. (Založil/a: Bomber)

Buri
  26. 10. 2011, 10:11
Jak už bylo řečeno: Velmi čtivě a podrobně popsané události, které vedly k pádu komunismu ve východní Evropě v roce 1989. Díky této knize jsem se blíž seznámil s událostmi, o kterých jsem dosud věděl jen z hodin dějepisu a nebo z vyprávění rodičů.
Bomber
  14. 2. 2011, 0:02
Čtivě a přehledně sepsané události vedoucí k pádu Železné opony. Proniknutí do zákulisí oněch významných událostí roku 1989. Po přečtení této knihy se cítím být zase o kus víc vzdělán v oněch významných dnech evropské demokracie.