Oheň na vodě
Originální název: Fire on the water

Mytago - 2011

Mytago (2011) 300 nový překlad, nové ilustrace, více odkazů

Druhá kniha ze série Lone Wolf.

Jsi Lone Wolf, poslední z rytířů řádu Kai.

Krutá válka zuří ve tvé vlasti, Sommerlundu, od té doby, co Temní páni začali obléhat hlavní město země. V Ohni na vodě tě král posílá do Durenoru pro zbraň, která jediná může zachránit lid Sommerlundu: Sommerswerd – Sluneční meč. Vydej se na cestu plnou nebezpečí a moudře využívej svých schopností, abys získal Sommerswerd, a tak zachránil vlast před zničením Temnými pány.

V této knize se opět stáváte hlavním hrdinou, který sám rozhoduje o svém dalším osudu. Na napínavou cestu se můžete vydat i v případě, že jste nepodnikli první z dobrodružných výprav Lone Wolfa, Útok ze tmy. (Založil/a: Taragued)

nečik
  17. 10. 2011, 9:33
Druhý díl Lone Wolfa. Tyhle další díly nechávám bez hodnocení. Každopádně díl za dílem mají knihy vzestupnou tendenci. Kdo má rád hry na hrdiny (RPG), je tahle série jasnou volbou.
Gigant
  22. 3. 2015, 19:37
Obsahuje spoiler spoiler
Hodně zajímavý díl! Stejnou měrou jak je zajímavý, tak může být i frustrující, a to díky známému Tarnalinskému průsmyku a jeho neprostupnosti bez Magického kopí. Šance získat kopí je z hlediska pravděpodobnosti někde okolo 1 ku 8 s tím, že hráč může jen velmi málo vědomě přispět k jeho nalezení. Tarnalinský průsmyk (a setkání s Helghastem) lze "obejít" jen jednou metodou, a to sice opět díky Magickému kopí a současně schopnosti Spřízněnost se zvířaty. Mimo tuto dějovou past je příběh skvělý a hráči nabízí nespočet možností. Značný vliv na hru a rychlost dohrání má počet zlaťáků (což je v sérii výjimečné). Odměnou pro ty, kteří přežijí až na konec je legendární Sommerswerd, který extrémně ulehčuje všechny následující knihy v sérii.

4* - 80/100.
Ann-K.
  17. 11. 2012, 16:21
Už jsem byla skoro na konci, ale zvolila jsem špatnou cestu a skončila jsem ve vězení. Potom mě zabili. Opravdu nemám ráda tu větu: Tvůj život i poslání zde končí. Fuj. Během dvou dnů jsem byla zabita hned několikrát. Jo a podle mě bez ,,přilepšování" to v téhle hře nejde.
SADS
  9. 10. 2016, 9:34
Takové RPG hry našeho mládí, v dnešní době tomu naše děti už asi neporozumí, tím spíš že si to ani nebudou chtít přečíst. Dějově velice zdařilé.
mrkvič
  15. 9. 2014, 11:03
Sommersword! Kdo neměl tento díl, měl velké problémy ve všech dalších. Několik pestrých prostředí a zajímavé postavy okolo.