Rokle zkázy
Originální název: The chasm of doom

AFSF - 1994

AFSF (1994) 350

Jsi Lone Wolf – poslední z rytířů řádu Kai.

Na jihu tvé vlasti, Sommerlundu, leží bohatá, ale vzdálená hornická provincie Ruanon. Když pravidelný transport zlata najednou zmizí, král vyšle oddíl svých nejlepších mužů, aby zjistili, co se stalo. Oddíl se však nevrátí.

V Rokli zkázy jsi vyslán, abys objevil ztracené zlato a vojáky, kteří zmizeli. Ty ovšem brzy zjistíš, že toto poslání je velmi závažné. V sázce je osud tvé země.

I v této knize se stáváte hlavním hrdinou, který rozhoduje sám o svém dalším osudu. Na cestu do Rokle zkázy se můžete vydat i v případě, že jste neprošli kterékoli z předchozích dobrodružství. (Založil/a: Taragued)

Gigant
  4. 4. 2015, 13:01
Obsahuje spoiler spoiler
Ve čtvrtém díle jsou již z větší části dopilovány nedostatky předchozích knih. Děj plyne svižně, je doplněn o řadu zajímavých epizod, z nichž některé mohou být klíčové pro další fázi knihy, ostatní jsou pouze pro dokreslení děje. Skutečná pointa příběhu se hráči odhalí až po setkání s kapitánem D'Valem (žádná odměna za vrácení jeho meče...mírné zklamání). Naopak skvělá odměna za dokončení příběhu - Vashnova dýka.

5* - 90/100
Plue
  10. 1. 2015, 23:12
První gamebook, který jsem četla/hrála. Nepřišlo mi, že by to mělo nějaký super úžasný a napínavý příběh, ale svůj účel to splnilo a zabavilo mě to na několik hodin :-) Postupovala jsem vcelku opatrně, a možná proto jsem nenacházela moc předmětů. Bonusové dobrodružství kapitána D'Vala mě nudilo, nezaznamenala jsem moc míst, kdy jsem se mohla rozhodnout, jak to bude dál. Průměr.
Václav Werner
  6. 4. 2016, 15:25
Jakmile se v druhém díle získá Sommerswerd, tak je to pak všechno lehké. .