Stín na písku
Originální název: Shadow on the sand

Mytago - 2013
ISBN: 978-80-87761-02-1

Mytago (2013) 978-80-87761-02-1 296
AFSF (1994) 264

Stín na písku - Gamebook of the Year Award Winner.

Jsi Lone Wolf – poslední z rytířů řádu Kai.

Cesta do Vassagonie slibuje, že bude zažehnáno nebezpečí hrozící války. Ale tyto naděje jsou zmařeny ihned po tvém příjezdu do Barrakeeshe – města plného zrady a smrti.

Ve Stínu na písku jsi pronásledován zlověstným nepřítelem, který je odhodlán zabít tě za každou cenu. Zvol si uvážlivě své schopnosti a zbraně, pomohou ti přežít při hledání ztraceného sommerlundského pokladu – pokladu, který obsahuje tajemství tvého osudu. (Založil/a: Taragued)

Gigant
  4. 4. 2015, 13:20
Obsahuje spoiler spoiler
Stín na písku je z prvních pěti dílů můj nejméně oblíbený. Prostředí pouštní říše Vassagonie a města Barrakeeshe se mi prostě nezamlouvá. Rovněž nemožnost vyhnout se nepřátelskému zajetí ve mně zanechala pachuť bezmoci. Formát rozdělení na dvě podčásti je v sérii naštěstí ojedinělý, i když chápu, že (podobně jako v předchozím díle) hlavní pointa příběhu se v polovině knihy radikálně změní. Kvituji možnost získat bylinu Oede, případně Drahocenný palcát. Za trochu nefér považuji konečné zúčtování s Haakonem, kdy je mnohem lepší vůbec nemít nebo nepoužít Sommerswerd.

3* - 50/100