Jak manipulovat s lidmi a nenechat se sám zmanipulovat

Jak manipulovat s lidmi a nenechat se sám zmanipulovat

Computer Press - 2007
ISBN: 978-80-251-1840-5

Computer Press (2007) 978-80-251-1840-5 128

Manipulace není jenom fenomén historie nebo vzdáleného okolí. V podstatě každý den jsme manipulováni. Lidmi kolem nás, politiky, médii, reklamními společnostmi, výrobci – aniž si to někdy chceme připustit nebo si to uvědomujeme. Žijeme tak rychle, že to už skutečně nevnímáme, ale sami se tohoto procesu účastníme. Buď jako manipulátoři, nebo častěji jako manipulovaní. (Založil/a: Trezinna)

Marián Béreš Marián Béreš
*1969

Alduin
  7. 6. 2014, 15:48
Zajímavá kniha, která je určena nejenom managerům. Dozvíte se něco o dělení lidí podle jejich vlastností, objevíte své slabiny i silné stránky. Myslím ale, že vetšinu slov této knihy najdete někde na internetu, takže se nabízí otázka, zda-li vůbec má smysl si něco takového pořídit.
Bedřich Smetana
  5. 9. 2016, 11:57
Byla to úplná blbost.
To, že název knihy nekorespondoval s obsahem, bych pominul. Já si ochotně přečtu o čemkoliv.
Ale tamní dělení druhů osobností - megakravina odporující všem mým zkušenostem.
Jakýsi zahořklý cholerik se snažil se prezentovat jako všedokonalého superčlověka a napsal k tomu i tu knihu.
bican1
  3. 1. 2016, 8:38
Jak i sám autor přiznal tato kniha není tak úplně o manipulování. Je to o poznání sebe sama. Kniha se točí okolo čtyř typů lidí - direktor, myslitel, podporovatel a socializátor. Podle autora je osobnost člověka daná že 70 % geny a zbytek výchovou, formování okolím atd. Takže když se člověk narodí např.jako podporovatel tak z něj asi nebude ředitel firmy.