Holky nemaj ponětí

Holky nemaj ponětí
Originální název: Elles se rendent pas compte

Paseka - 1994

Paseka (1994) 126

Tuto knihu napsal Boris Vian pod pseudonymem Vernon Sullivan a publikoval ji v roce 1950 .

Kniha líčí dobrodružství dvou bratrů, kteří se stají o vlastní přežití uprostřed gangu obchodníků s drogami. Sex a černý humor, který je charakteristickým znakem mnoha románů Vernona Sullivana, na vás čekají i v této knize. (Založil/a: sway)

jehlaspichlas
  30. 4. 2016, 23:40
Knížku jsem přečetl za jeden den asi díky pouličnímu slangu, jaký také používá Irvine Welsh. Podle mého názoru se jedná o satiru na gangsterky. Docela jsem se u toho bavil. Možná, že jste si toho všimli nebo ne, ale najde se zde i odkaz na Remarqueho román Tři kamarádi - alespoň mi to tak částečně připadalo. Když si o Vernonu Sullivanovi teda Borisi Vianovi něco přečtete, tak opravdu se tím románem nechal inspirovat. No, a já se dám s chutí na další jeho dílka. Už se na ně těším.
Ducii
  10. 2. 2015, 10:36
Takový Vianův průměr. Na Naplivu na vaše hroby prostě asi nic nemá. To je u mě pořád top. Zabte ošklivé bylo taky lepší. Ale nebylo to tak hrozné jako třeba sbírka povídek Vlkodlak.
Taylor
  4. 3. 2014, 7:02
Kniha mě hodně pobavila. Takto si předtavuji poctu noir žánru. Někdo by snad mohl namítnout, že je to brak, ale kniha byla takto psána záměrně. Pro mě jedna z nejlepších Vianovek.( Od klasických Vianovek se kniha dost liší, ale to všechny, které Vian napsal pod pseudonymem Vernon Sillivan )