Než vodopády spadnou

Než vodopády spadnou Originální název: Než vodopády spadnou

Labyrint - 2005
ISBN: 80-85935-72-4

Labyrint (2005) 80-85935-72-4 166

Chladnokrevně intimní román volně navazující na klasiku Ludvíka Vaculíka Český snář (1980). Po pětadvaceti letech se disidentské dítě Tobiáš Jirous vrací jako dospělý muž a po vzoru mistra si začíná psát ničím necenzurovaný deník. Bude to tak literárně fotogenické, jako dobrodružná sedmdesátá léta? Sex ve městě, boj za záchranu velryb, tajemství citrónové šťávy a mnoho jiného od autora povídkové knihy "Počkej na mě Valentýne", čeká na vaše posouzení… (Založil/a: ZuzanaR)

Tobiáš Jirous Tobiáš Jirous
*03.05.1972

kingmaker
  27. 6. 2012, 14:31
Tahle kniha byla omyl, sháněl jsem něco do „Magora“ Jirouse a nepřečetl jsem si křestní jméno. Dostalo se mi románu-deníku, jehož autor je sebestředný egoista, přesvědčený o vlastní genialitě, hrdý na příslušnost k undergroundu, což dává najevo tím, že do textu háže poznámky, jak potkal „staré známé“-Vaculíka, Krchovského a nebo pomlouvá Lustiga. Děj se točí kolem sexu, hraní v reklamách, pobíhání po hospodách… Mohlo by to být fajn, kdyby ovšem hlavní hrdina a autor propašoval do textu aspoň trochu humoru. To se mu ale nepovedlo a všechno je bráno děsně vážně. Jirous se bere děsně váže a ze všeho vychází nudná, pseudointelektuální póza.