Záhadný pan Quin

Záhadný pan Quin Originální název: The Mysterious Mr. Quin

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2147-2

Knižní klub (2008) 978-80-242-2147-2 262

V sérii detektivních příběhů Záhadný pan Quin se českému čtenáři poprvé představuje nejtajuplnější a nejneuchopitelnější postava, jakou kdy Agatha Christie stvořila, pan Harley Quin. Tento muž se zjevuje či mizí naprosto nečekaně a do běhu událostí zasahuje téměř nepostřehnutelně, takže nejen čtenář, ale dokonce i samotné postavy v příbězích nejednou zapochybují o jeho reálné existenci. Zanechává však za sebou zcela změněné, znovu rozehrané nebo jinak završené osudy lidí živých i dávno zemřelých; ne nadarmo v jedné z povídek sám sebe nazve "obhájcem mrtvých". Ačkoli jsou povídky s panem Quinem o poznání nejednoznačnější než většina děl Agathy Christie a mají i značně melodramatičtější atmosféru, vedle typicky přesných charakteristik postav v nich většinou nechybí ani ta - pro autorku nejzásadnější - ingredience: úkladná vražda; ať už mrtvola tvoří dokonale naaranžované zátiší v saloncích starobylých a poněkud strašidelných rodinných sídel či v jejich rozlehlých zahradách nebo je obklopena mondénním prostředím přímořských letovisek s luxusními hotely a restauranty, v nichž krásné dámy šustí nákladnými róbami a skrývají temná tajemství.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Trina1
  1. 12. 2011, 22:22
Super!!! Moc se mi líbila, tohle je jedna z knížek, kterých se nemůžete dočkat při cestě z práce a máte takový ten blažený pocit, když ji vezmete do ruky a usednete s ní do křesla :).
Andulka
  2. 3. 2012, 14:35
Tak nevim. Jakkoliv mam Agathu Christie rada, tahle kniha se ji podle me prilis nepovedla. Je to jako nekolik slepenych povidek dohromady, dej je v poslednich povidkach jiz casto predvidatelny a tak jsem poslednich asi padesat stranek docitala spis z povinnosti. Stale nejaky zahadny pan Quin, harlekyn, prilis nadprirozena. Nevim, kniha se mi moc nelibila...