Prorokův návrat

Prorokův návrat Originální název: The Return od the Prophet

Rybka Publishers - 2008
ISBN: 978-80-87067-84-0

Rybka Publishers (2008) 978-80-87067-84-0 124

Od roku 1923, kdy Chalíl Dži­brán vydal své všeobecně uznávané mistrovské dílo Pro­rok, má lidstvo v jeho vý­jimečné knize proslulý pra­men odpovědí na nejhlubší otáz­­ky života. Džibránův pří­běh, jenž vstoupil do mnoha srdcí, dal však čtenářům ne­vyplněný slib Prorokova ná­vra­tu: „Ale kdyby se můj hlas měl z vašich uší vytratit a má láska ve vaší paměti pominout, pak přijdu zno­va.“ Dnes, o několik poko­le­ní později, nachází tento slib dlouho očekávané napl­nění v osobě Chalí­lo­va bratrance Hadžara. Proro­kův ná­­vrat je vystavěn na auto­ro­vě auten­tickém příběhu. Poe­tic­ky a s hlubokou moud­rostí zde Had­žar Džibrán líčí svůj pohnutý a v konečném důsledku vítězný ži­vot. Stejně jako Prorok a věčně lidské otázky v něm obsažené, nabízí i Prorokův návrat oprav­dový vhled do nejhlub­ších významů lidského života a moderní pojetí duchovna a víry, které lze vztahovat na ja­kékoli náboženské pře­s­věd­­čení. Původní kresby uhlem, které prostupují knihou, evokují tvorbu Cha­­líla Džibrána, s níž se čtenáři mo­h­li setkat v Prorokovi, a umožňují ponořit se ještě hlouběji do vidění, jež na Hadžara sestoupila v jeho po­hnuté minulosti.

HADŽAR DŽIBRÁN prošel po traumatu způsobeném tra­­gic­kou smrtí svého bratra bolestným obdobím, které vyvrcholilo sledem vizionářských zážitků a rozhovorů s Prorokovým duchem. Hadžar Džibrán založil střediska duchovní obnovy v Coloradu a na Havaji a mnoho let se věnoval soukromé praxi zaměřené na hlubinnou regresní psychoterapii, hledání ztracené duše a osvobozování buněčné paměti. Ctí rodovou tradici a ve svém učení přináší vhled do nad­časových otázek budujících most mezi odvěkou mystickou moudrostí a novodobými vědeckými poznat­ky. (Založil/a: Clareee)

Myrddin33
  30. 11. 2014, 21:10
Možná jsem příliš nespravedlivý ve svém hodnocení, ale nemohu jinak. Džibrán je pro mne jedním z nejbližších autorů a jeho vzdálený příbuzný Hadžar jistě napsal zajímavou knihu, ale pokud ji srovnám s jakoukoliv Džibránovou knihou, nemůže se jí podle mě rovnat. Tak trochu mi přijde, že pouze osvětluje a rozvíjí některé myšlenky zaznamenané Dižbránem a na mne to působilo tak nějak kostrbatě a ve své podstatě jsem si z jeho poselství nic moc neodnesl.
Možná jsem jen na "jiné vlně" nežli Hadžar, ale kniha mne bohužel celkem zklamala.
RockWagram
  30. 6. 2013, 15:11
Rozhodně mohu říci, že se nám Hadžar postrýcovatěl. JENOMŽE...Chalíl Džibrán z mého pohledu nastavil laťku příliš vysoko. Prorokův návrat mi připadá těžkopádnější, což však nemění nic na tom, že se tento kousek Hadžarovi povedl.
Pan T
  20. 10. 2011, 20:32
Moudrost se pravděpodobně může dědit. Protože Prorokův návrat, není jen snahou přiblížit se kvalitám Kahlilova Proroka, ale drží laťku stejně vysoko.
Každý, kdo si oblíbil Proroka, si nutně oblíbí i tento jeho návrat.