... a povídky aneb Sexuální mizérie a jiné story

... a povídky aneb Sexuální mizérie a jiné story
Originální název: ... a povídky aneb Sexuální mizérie a jiné story

Nezjištěno / Jiné - 1991

Nezjištěno / Jiné (1991) 115

Ve 12 krátkých povídkách si všímá lidské sexuality z jejích temných nebo směšných stránek a vypráví naturalisticky vypointované příběhy z nejrůznějších společenských vrstev a prostředí. (Založil/a: Barabura)

soniaf
  6. 4. 2012, 20:52
Za sebe můžu s klidem říct, že všechny povídky bez výhrady se mi moc líbily. Po slohové stránce naprosto parádní- mnoho slangových výrazů atp. Obsahově jsem také spokojená, až na to, že v povídce ...Nikdo to nemá lehké a potom ještě v jedné jsem byla docela šokovaná koncem. Přišlo mi to vyhrocené až moc. Oproti tomu bych vyzdvihla třeba povídky Apokalypsa a Mengele, které mi utkvěly v paměti asi nejvíce. Rozhodně doporučuju přečíst, knížka je nenáročná, ale přesto zaujme. Ne všechny povídky se týkají sexu a Pelcům styl psaní většinu lidí zaujme.
olla
  30. 4. 2014, 21:50
V těchto povídkách se nevyskytuje tolik vulgarismů jako v ostatních veledílech tohoto pisálka, ale přesto jsou pro mě naprostým odpadem. Možná, že je jen nechápu, ovšem pochopit povídku Děti moje zlaté, kde manželský pár donutí svá malá dvojčata k závodu tím, že je polijí benzínem a zapálí a pak hystericky povzbuzuje každý toho svého favorita k běhu, dokud obě děti nezemřou, to prostě nejde, to je fakt z pera psychopata. Jednu hvězdu dávám za povídku Z přihrádky dívčích snů a přání /nebo tak nějak, už si přesný název nepamatuji/, která jediná jakžtaž ušla.
johnnie
  25. 2. 2014, 13:29
Výborný. V závěru povídky \"Děti moje zlaté, něžné a sametové\" jsem přestal dýchat. Nejslabší místo je "Apokalypsa", tak trochu nucenej návrat k "...a bude hůř".